Kaipaisin kokemuksia minkä verran mahtaa Seinäjoella maksaa, ketkä tekevät ja kauanko työ vie aikaa.
Auton ilmastoinnin täyttöhuolto
20
5861
Vastaukset
- äkkiä äkkiä
Mikä tahansa paikka Seinäjoella, niin maksat ittes kipeäksi. Sitten keksivät lisää vikoja, ja vaihtavat turhia osia autoosi. Ja SÄ maksat. Vie mieluummin vaikka jonnekkin Kurikkaan tai Lapualle, siellä ei vielä osata rahastaa taikka keksiä vikoja. Säästät satasia. Seinäjoella on uusavuttomiltarahatpois -mentaliteetti, sinne ei kannata rahojaan kantaa.
- Kiitooss.
No olisit nyt sitten samalla kertonut niiden Kurikkalaiste ja Lapualaisten hintahaitarin, että tietääs kannattaako sinne asti ajella. Asiallisia vastauksia odotan.
- Anonyymi
Siellä taas maalaisjuntti on kyllästynyt asumaan paikkakunnallansa. Jottei vaan peräkamaripoika.
- fghujkl
Ohoi nurmo. maksoi 70€ ja toimii taas...
- täyttäjä.
Ensin kannattaa tutkia kuinka kylmää ilmaa puhaltaa. Jos on 5 asteen paikkeilla, niin OK. Jos 10 astetta niin vajaa, voi lisätä ainetta. Jos ei tule viileetä ollenkaan, niin reikä jossain, kylmäaineet karussa ei kannata täyttää ennenkuin vika löydetty. Jos tuuletin ei pyöri, kompura ei muuten käynnisty ollenkaan.
- 75€ maksanut
Auton ilmastoinnin täyttöhuolto seinäjoella maksaa 55-109€ Jos on korkeampia/alempia hitoja tiedossa niin tänne huiput.
- juu4
Automeca 100€ , väriaineet kylmäaine painetesti työt kuului hintaan.
- pakkasukko4
Kunnon pussihousu käy tankkaamassa reikäisen systeeminsä halvalla jossain kylmäkonehuollolla. Pystyvät lykkäämään R134a aineet parilla kolmella kympillä sulle.
Mutta pussihousukin ymmärtää että jos aineet katoaa niin turha on rahaa polttaa täyttöön. Ja ilmastoinnin huolto on sit ihan eri juttu, kuin tämä töyttä. Itse riivaa, kun liikkeetkin puhuu huollosta vaikka täyttöä tarkoitetaan.- iiwari.
Aineet imetään pois, punnitaan ja työnnetään takaisin. Jos vajausta kilven ilmoittamasta määrästä, lisätään uutta ainetta . Siinä huolto, kassan kautta ja näkemiin.
- autosahkö
Missä olisi sopuhintainen autosähkömies ?
- Halvin
Mitä pitäis tehdä?
- kontakti ?
Citikan c 4 sähköt.
- tietäjä
Aveko ilmajoki 65€
- Anonyymi
Missä kannattaa teettää auton ilmastoinnin täyttöhuolto nykyään?
Vianorilla oli tarjous 39e sis. 200g ainetta mutta aikoja vasta heinäkuulle.
Toki jos sinne menee vaikka 1200g niin veloittavat 139e eli lisähinta ylimenevältä 100e/kilo. Paljonko e134a aineen kilohinta yleensä? - Anonyymi
Se on r134a ja maksaa 18e/kg
https://www.nettivaraosa.com/hoitotuotteet-kemikaalit-ja-oljyt/2732013 - Anonyymi
Saako jostain täytön vielä 39 eurolla?
- Anonyymi
Äl'ä ainakaan dieselhuoltto vie ssatasia...
- Anonyymi
Citikka kaipaisi kanssa vähän lisää kylmäainetta. Missähän hinnoissa liikutaan?
- Anonyymi
160€ citikkaan..googleta äläkä oo niin saamatoon ja täälä itke.. Uusavutoon
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
160€ citikkaan..googleta äläkä oo niin saamatoon ja täälä itke.. Uusavutoon
V*ttu että ihmiset on tyhmiä!!! Kysellä nyt kun itsekin voisi etsiä! S**tana! 🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854578
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli173572Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102784En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212711IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392113Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1101316