Mies menee exvaimolleen yöksi!

Niin?

Tänään mies ilmoitti että menee exvaimolleen yöksi, jotta pääsee lapsensa kevätjuhlaan huomenna aamulla. Minä en oikein tätä sulata, suutuin ihan kauheasti ja mies sanoi ettei minulla ole mitään oikeutta kiukutella! Haluaako hän mennä exvaimolleen lapsen vai exvaimon takia??? KUKA TEKEE TÄLLÄISTÄ!? Ollaan oltu muutama vuosi yhdessä ja tämä haiskahtaa aika pahalle. Mitä pitäisi tehdä? Tekisi mieli potkia pihalle koko vätys ukko, ei tuollaista tehdä jos toista rakastaa?!

8

673

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies.

      Käske sen mennä hotelliin.

    • lifemocker

      minkälaisen välimatkan takana se exä asuu?

      • vanhaporvoo

        Tää on vanha juttu, johon mokukin on jo vastannut. Viimeweksi oli pelimatka jonnekin, jossa pelehdittiin ex-vaimon kanssa ja sutinaa oli molemmin puolin. Kotiin jäävä kehuskeli olevansa naapurin Peran kanssa kostoksi. Vanha juttu porvoona.


    • Hah !

      Eihän tuossa ole mitään muuta ongelmaa kuin - sinä.

    • Loukattu

      Tänään mies ilmoitti että menee exvaimolleen yöksi, jotta pääsee lapsensa kevät juhlaan.

      Kyllä siinä minunkin mielestäni jotain hämärää on, kyllä hän pääsee sinne kevät juhlan, vaikka ei yöksi entisen vaimonsa luokse menisikään. Mutta hänellä on vain tarkoitus x:n luo ja olla siellä yö ja vielä seuraavanakin päivänä sen kevät juhlan jälkeen. Sitä paitsi mikä estää teitä molempia menemästä sinne kevät juhlaan, eikös ne olekkin jollain koululla. Kyllä sinulla on syytä olla kiukkuinen, vaikka se ukko toista väittääkin. Häne vastauksensa sinulle ilmentää vain häne puoleltaan välinpitämättömyyttä sinun tunteitasi kohtaan, älä alistu nöyrrytetäväksi!!

    • laupias samarialaine

      No mitä tuo haittaa vaikka meneekin yöksi. Hän menee sinne yöksi lapsensa takia eikä minkään muun. Hän on valinnut sinut kumppanikseen ja rakastaa vain sinua .
      On minunkin exmieheni ollut yötä luonani eromme jälkeen kun käynyt tapaamassa lapsiaan. Ei nukuta samassa sängyssä eikä edes samassa huoneessa eikä mennä yhdessä saunomaan
      Nykyäänhän on muotia antaa sohvansa vieraalle henkilölle vieraskäyntien ajaksi, exä on juuri tällainen vieras.
      Miksi sinulla on niin huono itseluottamus?

    • käärme

      HAISEE

    • Mitä väliä nyt

      tuossa on onhan ne panneet ennenkun olet tavannut "miehesi" eikä se kalu siinä kulu.Käytkö sinä vielä etisen luona salaa hakemassa vanhoja muistoja?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1753
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1150
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      440
      1117
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      130
      804
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      753
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      47
      741
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe