Sekaisin ....

Maaret32

Kerronpa koko tarinan. Aikanaan 18v sitten teininä poika haki minut yllättäin kotoa kävelylle. Josta sitten seurasi yli vuoden yhteinen seurustelusuhde. Molemmat lähdettiin eri suuntiin ja tavallaan unohdettiin toisemme. Poika meni naimisiin ja hankki perheen, samoin minä vaikka lapsia ei minulla ole. Kummallakin nyt ero takana ja kuinka ollakkaan törmättiin yhteisen nuoruuden ystävän synttärijuhlissa. Mies on edelleen komea ja pitkä nyt vaan yh isä ja minä taasen olen eroni jälkeen seurustellut yli vuoden. Synttäreiltä lähdettiin yhtämatkaa pois, sain autokyydin kotiovelle. Edelleen siis seurustelen ja nyt myös tekstaillaan ja soitellaan tämän ex poikakaverin kanssa. Minun nykyinen ei pidä sopivana kaveeramista exän kanssa ei edes kaveripohjalla puheluita tai vanhojen muistelua kävelylenkillä. Nyt olisi hyvät neuvot tarpeen.

4

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lifemocker

      no ei tietenkään ole sopivaa sun alkaa lämmittelemään välejä exään! eihän siitä nyt mitään hyvää voi seurata!

      et taida välittää kovin paljon nykyisestäsi?

    • muista kumi.

      Anna pil.lua sille kun kuitenkin haluat sitä. Naiset on aina valmiita petämään.

      • it takes 2 to tango

        Ja miehetkö ei muka ole...?


    • Maaret32

      No mistään pettämisestä ei ole kysymys vaan kun ollaan nuorina jo tunnettu ja nyt tavattiin niin en vaan ymmärrä miksi se niin on muka uhkaavaa minun nykysuhteelle. Uhkaavaa vain miehen mielestä kun taas ei olleenkaan uhkaavaa hänen omat nuoruuden ystävänsä vaikka naisia niissäkin on.
      En ole pettänyt en edes ole aikonut pettää. Riitelyä en vaan jaksais tästä asiasta. Ehkä kirjotin tämän väärälle sivullekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1058
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      972
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      883
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    Aihe