Tarkoittaako tuo Sini Sabotage tuossa videossa, että ulkolaisten miesten kanssa meno on "vetelää" ja naisen pillu kastuu aina kun joku ulkomaalainen mies puhuu etelää?
http://www.youtube.com/watch?v=ntSmJxtAeZw
Aina kun sä puhut sitä etelää, se saa mun levikset repeemään
20
9324
Vastaukset
- Aisuri Ti**
Tyttäreni on samoilla linjoilla.
- suomi räp
Melkein yhtä hyvä biisi kuin tämä.
http://www.youtube.com/watch?v=Mn84RlaMFlM - 3+19
"Levikset repee" on kuulemma vain Sini Sabotagen oma sanonta eikä sillä ole sen syvällisempää merkitystä.
Mun mielestäni tuo "etelän puhuminen" tarkoittaa pääkaupunkiseudulta pohjoisemmaksi Suomeen muuttaneen tyypin puhetta.
Ainakin silloin joskus kun olin Joensuussa ainoa pk-seudulta tullut opiskelija olin se "hassusti ja ihan liian nopeasti puhuva etelän tyyppi".- 3+19
Niin, ja eikös tämä kerro ihan selvästi ATM-miehestä, jolla ei ole ollut koskaan suhdetta naiseen? "Et oo tietty entinen kenenkään".
Vaikka toi sun meno o aika vetelää
Ja et oo tietty entinen kenenkään
Mut ainaku sä puhut sitä etelää
Se saa mun levikset repeemää
Toisin sanoen: pääkaupunkiseudulta tuleva ATM-luuseri ("meno on vetelää", tietokoneen edessä kököttävä slacker) joka saa kumminkin slangillaan timmin mimmin kiinnostumaan, vaikka ei itse sitä välttämättä itse heti tajua.
("pitäskö sun takasin soittaa
kun sillon sä et voi mitää muuta ku voittaa") - 352352352
3+19 kirjoitti:
Niin, ja eikös tämä kerro ihan selvästi ATM-miehestä, jolla ei ole ollut koskaan suhdetta naiseen? "Et oo tietty entinen kenenkään".
Vaikka toi sun meno o aika vetelää
Ja et oo tietty entinen kenenkään
Mut ainaku sä puhut sitä etelää
Se saa mun levikset repeemää
Toisin sanoen: pääkaupunkiseudulta tuleva ATM-luuseri ("meno on vetelää", tietokoneen edessä kököttävä slacker) joka saa kumminkin slangillaan timmin mimmin kiinnostumaan, vaikka ei itse sitä välttämättä itse heti tajua.
("pitäskö sun takasin soittaa
kun sillon sä et voi mitää muuta ku voittaa")Onpa huono tulkinta. Tuo on selvästi ironiaa "et oo tietty". Toisin sanoen tyypillä on paljon kaatoja, mutta Sini ei siitä piittaa. Vetelä meno viittaa gigolomaiden rentoon ja vetelehtivään siesta-kulttuuriin ja tyyliin, jolla he iskevät naisia venytetyllä heeeyyyy, beautiful.... heitoilla. Levisten repeemäkö ei muka tarkoita mitään? Ei olisi sinusta kirjallisuudentutkijaksi. Sini samaistuu miesten erektiohin siinä ja ilmeisesti hänen klitoriksensa turpoaa niin paljon, että housut repeää, kun panomiesgigolo tulee puhumaan "etelää". Voi tietysti tarkoittaa Helsingissä asuvaa maahanmuuttajaa, mutta jos laulaja Sabotage ei itse asu jossain Inarissa, niin voidaan veikata, että hänen eteläpuolesta puhutaan.
- 166
"Puhua etelää" tarkoittaa suuseksin antamista.
- 609_uu
Tämä. Mitä vittua autistit tulkitsevat aivan väärin. Sini sanoi itse radiossa että tarkoittaa maton nulemista
- mitähän olet kuunnel
Sini sanoi itse radiossa, että ei tarkoita tuolla maton nuolemista.
- sfhsfh
Miks kaiken pitäis aina tarkottaa jotain???
- Anonyymi
Kai se nyt jotain tarkoittaa.
- hanna-maria
jättäkää se sini jo rauhaan! se ei ole tehny mitään väärää. miettikää vaikka jb:tä että mitäköhän se on tehny väärin. sini ei tarkoita siinä biisissä mitään seksiin viittaavaa
- Sinihater
Hyvä kun nostit tämän ajat sitten unholaan painuneen ketjun takaisin pinnalle, että voimme haukkua Siniä vielä lisää.
- sininvihaaja
"Jättäkää se sini jo rauhaan" voi vittu. Sabotagehan näytti eräässä musikkivideossaan keskisormea. Ja näyttää niin typerältä että minua alkaa oksettaa aina kun näen hänet.
- YliPäällikkö
Eipä Sini artistina ole tehnyt mitään oikeinkaan.
- 12+8
Who is she? En ole koskaan kuullutkaan.
- Marianne89...
Kyllähän ne miestenkin hormonit alkavat hyrrätä kun näkevät venäläisen tai thaikun. Ei eksotiikan nälkä katso sukupuolta. Vai onko tämä miehille sitten jotenkin "sallitumpaa" (mikä sana, jokainenhan saa sinällään tehdä mitä haluaa kenen kanssa haluaa, jos ei vahingoita sillä ketään kolmatta osapuolta...) ?
- ...
Asun itä-Suomessa ja täällä ei venakon näkeminen saa miesten hormooneja hyrräämään. Thaikkutytöt saattavat olla poikia. :P
- Vanha täti
Tällainen vanha täti ymmärtää asian niin, että mimmi saa raivarin, kun jäbä puhuu stadin slangia kotiseudullaan. Kai jokainen saa ymmärtää tuon niin kuin tahtoo?
- Huorasaatana
Varmaan sabotagella paljonki kokemusta
- Helppo_keissi
Hänestä on maalaisena sexyä kun mies puhuu pääkaupunkilaisittain. Tämähän nyt on aivan selkeää, miten joku VOI tulkita muulla tavoin :D :D :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit876042KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3285240Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202668Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841865Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1041682- 1121546
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1211430Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393