LordSelbacy haaveilee konepistoolista
Viattomat vaarassa?
22171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
muumit enää tuolla laaksossa, jos ovat koskaan olleetkaan.
Joo, ei tekis pahaa jos poliisit ja sosiaalihuolto tms kävis vähän jututtamassa.
Lord selibacy on vaarallinen mies, mutta ei sitä kannata tuhota yhden virheen takia.
Huolenne heittäkää! Tuo nyhvö ei kykene muuhun kuin mussuttamiseen, jota hän on jo vuosia harrastanut ja tulee vielä vuosia harrastamaankin, sillä sen verran on kosmista oikeutta jumalattomassakin maailmankaikkeudessa, ettei tuolla luonteella naista saada.
Vaan olihan Hämis itsekin aiemmin vihainen nuorimies. Ei ilmaisussaan niin brutaali kuin LS, mutta yhtä kaikki sanoi suorat sanat erinäisistä asioista.
Sillähän minä tuon sanoinkin, kun tunnistan tapauksen. Samanlainen "paljon puhetta vähän tekoja" -mussuttaja minäkin, paitsi että nykyisin ei tule paljoa harrastettua sitä puhettakaan.
Niiden, joista oikeasti on jotakin tekemään, ei asiasta tarvitse vuosikausia etukäteen huudella. Hiljaiset vedet ja isot kalat, vai miten se meni.
On silti vähän eri asia olla vihainen kuin olla vihainen ja sekaisin kuin seinäkello samaan aikaan kun muistuttaa ulosanniltaan niin kovasti niitä "öyhöttäjäamiksia" joita "kritisoi".
Kyllä hämiksen jutut muutamien vuosien takaa ovat rajumpia kuin nuo Selibaatin kirjailut, ellei kyseessä ollut saman nimimerkin käyttäjä.
paradoksi. Hän sanoo vihaavansa "amiksia" ja "muuta roskaväkeä", mutta ei eroa heistä mitenkään (ainakaan edukseen). Inhottavaa, että tuollainen idiootti sitten julistaa edustavansa "tieteellistä maailmankuvaa"
Eikä tapeta ihmisiä vaikka pyssyn sattuis saamaankin?
Lord Selibacy ei vaikuta itsetuhoiselta eikä aseprojekti näytä etenevän teoretisointia pidemmälle.
Täten viranomaiset eivät voi puuttua
Ei tuossa nyt mitään ole.
No ei varmasti, ainakin jos vertaa muuhun nettimateriaaliin, jonka pohjalta maailmankuvaasi muodostat.
Terapian tarpeessa oleva piruparka.
Tää on kyllä tosi pelottava palsta. Täällä nais- ja ihmisvihan keskellä täytyy viettää jonkin verran aikaa ennen kuin osaa ottaa nää jutut kontekstissaan. Mutta voi niitä jotka tulee ekaa kertaa tänne, millaisena roskatunkiona tämä näyttäytyy. Että tällaisiako ylimielisiä, pahantahtoisia sekopäitä sinkut on Ei tosin kaikki eikä tää oo mikään pahin mahdollinen ketju.
LordSelibacyä kohtaan? Kyllä kuule hei pahalle saa oloa paha,
Se on naisille varsinkin terveellistä lukea näitä juttuja. Ne saatanan paskat on pidetty pumpulissa koko elämänsä. Ensin vanhemmat ja sitten pillunnuolijamiehet sanoneet aina vaan sen mitä ne vitut haluavat kuulla. Totuus saattaa järkyttää mutta se on silti totuus.
Se totuus on vain tehdän totuus. Joo, totta on että osa miehistä, monet täällä olevat, ovat naistenvihaajia. Entä sitten?
Aivan samalla tavalla nää valittajaäijät on pysyneet täysin tietämättöminä siitä mitä hyvää ihmisten välillä voi olla. Samalla tavalla: totuus saattaa järkyttää, mutta on silti totuus:
ihmisillä, jotka osaavat kohdella toisia hyvin, on hyviä ihmissuhteita. Ne ovat onnellisempia kuin valittavat aggressiiviset mölyäjät, jotka syyttävät muita omista ongelmistaan (niin kuin tällä palstalla olevat saamattomat miehet naisia).
Sikälihän tuo LordCelibacy ei ole mitään uutta, samaa tuubaa kuin täälläkin.
LS on sekaisin. Paha onko, se on jo eri juttu.
miehen käyttämä olet?
ymmärretty
on.