Täällä palstalla on aika moni ollut vesipaastolla joten minäkin innostuin. Tämä vesipaasto on mun elämäni ensimmäinen ja se kestää kymmenen päivää. Katsotaan riittääkö mulla itsekuria.
PITUUS: 165cm
PAINO: 70,5kg
10 päivän vesipaasto
3
192
Vastaukset
- abcd8
Kyllä sinulla riittää kun vain yrität kovasti! Minulla kolmas päivä vesipaastoa menossa, hyvältä tuntuu. Olo on parempi kuin kaksi edellistä päivää. Kaksi ensimmäistä päivää olivat tukalia mutta tänään alkaa jo helpottamaan. En käynyt edes vaa`alla ensimmäisenä paastopäivänäni kun en älynnyt kun ensimmäistä kertaa minullakin. Vaaka näytti siis tänään aamulla 51,3kg ja pituuteni on 155cm
Aion paastota 7 päivää eli viikon ja jos hyvältä tuntuu, kyllä se toinenkin viikko menee. Sen jälkeen sitten uudet puhtaat elämäntavat eikös niin?
Tsemppiä! - ...
mistä meinaat saada kaikki vitamiinit?purkkivitamiineja ei ole tarkoitettu ainoaksi ravinnonlähteeksi.
- Mirkku paastolla
Ensimmäinen päivä takana. Jee! Vettä join kaksi litraa. Voimaakin oli leikata ruohoa ja siivota. Ei tehny mieli ruokaa oikeastaan lainkaan eikä ollut yhtään rankka tai vaikee päivä. Ihan normaali. Huominen tuskin on näin helppo ja se pelottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.693254Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91881Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241269- 1291058
- 991002
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6885- 84879
- 34810