Täällä palstalla on aika moni ollut vesipaastolla joten minäkin innostuin. Tämä vesipaasto on mun elämäni ensimmäinen ja se kestää kymmenen päivää. Katsotaan riittääkö mulla itsekuria.
PITUUS: 165cm
PAINO: 70,5kg
10 päivän vesipaasto
3
226
Vastaukset
- abcd8
Kyllä sinulla riittää kun vain yrität kovasti! Minulla kolmas päivä vesipaastoa menossa, hyvältä tuntuu. Olo on parempi kuin kaksi edellistä päivää. Kaksi ensimmäistä päivää olivat tukalia mutta tänään alkaa jo helpottamaan. En käynyt edes vaa`alla ensimmäisenä paastopäivänäni kun en älynnyt kun ensimmäistä kertaa minullakin. Vaaka näytti siis tänään aamulla 51,3kg ja pituuteni on 155cm
Aion paastota 7 päivää eli viikon ja jos hyvältä tuntuu, kyllä se toinenkin viikko menee. Sen jälkeen sitten uudet puhtaat elämäntavat eikös niin?
Tsemppiä! - ...
mistä meinaat saada kaikki vitamiinit?purkkivitamiineja ei ole tarkoitettu ainoaksi ravinnonlähteeksi.
- Mirkku paastolla
Ensimmäinen päivä takana. Jee! Vettä join kaksi litraa. Voimaakin oli leikata ruohoa ja siivota. Ei tehny mieli ruokaa oikeastaan lainkaan eikä ollut yhtään rankka tai vaikee päivä. Ihan normaali. Huominen tuskin on näin helppo ja se pelottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437447
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543713Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu483573- 623328
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523140- 513024
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod352835Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1961925- 471551