Geelikynsien poisto

Nainen1231

Moikka!

Laitoin 2 viikkoa sitten geelikynnet. Miten otan nämä pois ettei omat kynteni menisi hirveään kuntoon?

4

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fjf12

      älä missään nimessä revi ainakaan niitä pois! Viilaamalla kannattaa poistaa, mutta siinäkin olla varovainen, että et liikaa viilaa.. suosittelen, että käyt poistattamassa niin omat kyntesi eivät kärsi.

    • määä....

      poistin itse ainakin tongeil ne, hyvin lähti.

    • hyvä kynsitaiteilija

      The Lookissa Abrahaminkadulla Helsingissä on tosi hyvä uusi kynsientekijä, suosittelen!! Mulla on kestäny hyvin nyt kolme viikkoa, ennen on muualla Suomessa ja ulkomailla laitetut aina hajoilleet alle viikossa jopa. En kyllä itte lähtis poisteleen.

    • 7895

      rakennegeelit täytyy viilata irti. varovasti kun alkaa olka ohuelti ettei mee omat. suosittelen myös ammattilaiselle menoa.kunnolla kosteutat nyt päivittäin ja jatkat samaa pitkälle poiston jälkeen. moneti unohdetaan että rakennekynnetkin ja oma kynsiniiden alla vaativat huoltoa ja etenkin kosteutta. usein on niitä asiakkaita kun sanoo etten tehnyt näille mitään: really.. ei olis arvannut.. tämä tulee julki viimeistään silloin ku kynnet puretaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      214
      2829
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      126
      2702
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      78
      1773
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      237
      1332
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      63
      1308
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1098
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1011
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      861
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      833
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      833
    Aihe