Geelikynsien poisto

Moikka!

Laitoin 2 viikkoa sitten geelikynnet. Miten otan nämä pois ettei omat kynteni menisi hirveään kuntoon?
4202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

älä missään nimessä revi ainakaan niitä pois! Viilaamalla kannattaa poistaa, mutta siinäkin olla varovainen, että et liikaa viilaa.. suosittelen, että käyt poistattamassa niin omat kyntesi eivät kärsi.

Äänestä

poistin itse ainakin tongeil ne, hyvin lähti.

Äänestä

The Lookissa Abrahaminkadulla Helsingissä on tosi hyvä uusi kynsientekijä, suosittelen!! Mulla on kestäny hyvin nyt kolme viikkoa, ennen on muualla Suomessa ja ulkomailla laitetut aina hajoilleet alle viikossa jopa. En kyllä itte lähtis poisteleen.

Äänestä

rakennegeelit täytyy viilata irti. varovasti kun alkaa olka ohuelti ettei mee omat. suosittelen myös ammattilaiselle menoa.kunnolla kosteutat nyt päivittäin ja jatkat samaa pitkälle poiston jälkeen. moneti unohdetaan että rakennekynnetkin ja oma kynsiniiden alla vaativat huoltoa ja etenkin kosteutta. usein on niitä asiakkaita kun sanoo etten tehnyt näille mitään: really.. ei olis arvannut.. tämä tulee julki viimeistään silloin ku kynnet puretaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nainen1231 kirjoitti:

Moikka!

Laitoin 2 viikkoa sitten geelikynnet. Miten otan nämä pois ettei omat kynteni menisi hirveään kuntoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu