Hei! tietääkö kukaan onko MITÄÄN keinoa että saisi hiuksia suoraksi ilman lämpökäsittelyä? Itselläki on todella taipuisat hiukset, mitkä näyttävät lyhyiltä, vaikka ovat paljon pitemmät ja mukavemmat suorana. Suoristan hiuksiani yleensä päivittäin mutta suoristaminen kuluttaa vaikka käytän kunnon lämpösuojaa ): Jos joku tietää ihan minkä vain keinon mikä voisi toimia suoristamisessa ilman lämpökäsittelyä niin kertokaa ihmeessä! :) kiitos jos joku auttaa :)
LUONNONKIHARAT
badhairdayaina
8163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Suosittelen keratiinisuoristusta :) Kestää kauan ja teke tukasta suorat ja ihanat ;)
Minullakin on TOSI kiharaiset hiukset ja vihaan niitä!! Ne ovat hirveät!!
Kadehdin niitä joilla on luonnostaan suorat hiukset, ne ovat niin ihanat.
Mitään muuta en ulkonäöstäni tahtoisi muuttaa kuin hiukseni.
mä oon ostanu sellasen suoristavan aineen, joka laitetaan märkään tukkaan ja sit föönataan ja kammataan samalla tukkaa suoraks, mut ei föönata sillä kuumalla vaan kylmällä!
ja kertoisitko, mikä aine ja mistä... :)
Mullakin on sellainen suoristus seerumi. Ostin n. vuosi sitten Anttilasta, mutta niitä on myös Citymarketeissa ja halpahalleissa. Aine on Schwarzkopfin Got 2b Play it straihgt
Paketti näyttää hiusväripaketilta, mutta tarkemmin katsottuna se ei ole sitä. Kyseinen aine kestää 10 pesua :)
ok, kiitos! Kertoisitko vähän, minkälaiset hiukset sinulla on ja toimiiko aine sinulla hyvin?
Lisäten edelliseen viestiin, paketti on tämännäkoinen :)
https://www.google.fi/search?hl=fi&q=schwarzkopf play it straight&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47883778,d.bGE&biw=1600&bih=799&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=-n28UYjsHe2P4gScu4CQAw#facrc=_&imgrc=2e9OynnZvNNTLM:;6U3kQ7nas2wGuM;http://3.bp.blogspot.com/-DHW4NRbx98M/T5x6oy8Hy_I/AAAAAAAAC4s/ISkuOfc9lAk/s1600/got2b - play it straight - Packshot - With New.png;http://filthygorgeousmakeup.blogspot.com/2012/05/schwarzkopf-got2b-play-it-straight.html;722;1206
Nauttikaa kiharoista! Itse olen vasta viime vuosina ruvennut arvostamaan niitä, mutta nyt koen olevani onnekas :) Luonnonkiharat ovat kauniita. Kirjoitan blogia jossa kerron kiharoitten hoidosta ja paljastan niihin liittyvia vinkkejä http://fionacurls.blogspot.fi/ .