Vesipaasto 10.6-20.6

Vesipaasto

Ajattelin kokeilla ensimmäistä kertaa vesipaastoa. Huomenna on ensimmäinen päivä ja aion paastota kymmenen päivää. Tarkoituksena olisi pudottaa painoa ja muuttaa ruokavaliota parempaan suuntaan. Onko kukaan mukana?

11

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vep1

      Mä olen mukana! Juhannusta kohti kevyempänä ois tarkotus ja olin just ite ajatellut samaa että huomenna alotan!

      • Vesipaasto

        Mahtavaa! Tsempataan toisia niin kyllä selvitään. Ei tuu helppoa olemaan mutta lopussa kiitos seisoo!


    • vep1

      Niimpä! toivottavasti kaikki menee hyvin, ekat päiväthän on pahimpia kunhan vain niistä pääsis ylitte!

      • Vesipaasto

        Jep minäki luin että ensimmäiset päivät on tosi vaikeita mutta kyllä me niistä selvitään. Pitää vaan pitää itsekuri korkeella. Aiotko olla ihan vesipaastolla ja montako päivää?


    • vep1

      Niimpä. Joo, mä yritän ainakin 5 päivää mutta haluaisin onnistua 10 päivää.
      entä miten sä?

      • Vesipaasto

        Mää ajattelin yrittää olla ton 10 päivää. Toivottavasti pystyn siihen. Tsemppiä!


    • vep1

      Joo, mäkin yritän. Tänään oli kyllä melko vaikeeta, mutta itsekuri piti kuin pitikin!

    • ZEBALUS

      Ai, että ette syö yhtään mitään? Juotte vaan vettä vaai?

    • Vesipaasto

      Ensimmäinen vesipaastopäivä mullakin ohi. Maha kurninut ja muutama finni puskenu pintaan mutta ei mitään muuta erikoista. Itsekurissakaan ei ollut mitää pitelemistä paitsi sitten illalla. Illalla teki mieli vähän kaikkea ja sain oikein urakalla yrittää pitää näppini erosta ruoasta ja onnistuin siinä. Tuntuu että ruoanhimo on mulla ainoastaan aina illalla ja yöllä. No mutta tästä jatketaan.

      Paino: 73kg

      • wannadothisagain

        Hei metsi on messissä kanssa! 10 päivää ois tarkotus olla mehupaastolla huomisesta lähtien. Kerran olen tänä vuonna aikaisemmin ollut viikon syömättä ja tiputin neljä kiloa, mutta nopeasti ne ovat takaisin tulleet. Tällä kertaa koitan pitää itseni kurissa myös paaston jälkeen ;)
        Itse paaston aikana ei ollut viimeeksi minkäänlaisia itsekuri/terveysongelmia, mutta tällä kertaa vähän pelottaa tuo itsekuri puoli kun viikonloppuna oon töissä ruokaa festareilla myymässä.. mutta hei tsemppiä kaikille!


    • vep1

      Mulla kans iltasin aina tekee mieli kaikkea, ja oon vielä töissä ruokaravintolassa niin se tuottaa kyl kans yhen ison haasteen tähän. Mutta tsemppiä meille kyllä me onnistutaan!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3228
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1871
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      113
      1772
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1259
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1058
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      1002
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      954
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      936
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      879
    10. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      875
    Aihe