Mikä on suosikkifestivaalisi? Itsellä on kovin vähän kokemuksia mutta Pori Jazz pitäisi joskus kokea. Tähän mennessä paras kokemus oli Puistoblues vuonna 2010
suosikkifestivaalinne
7
200
Vastaukset
- TänäVuonnaUudestaan
Itse tykkäsin paljon viime vuoden Jurassic-rockista. Meno oli aivan järjetön ja uusiin ihmisiinkin sai tutustuttua! Ja tottakai, uskomattomat bändit! :) Suosittelen!
- Mimmijyväskylästä
Paras on ehdottomasti Rovaniemellä järjestettävä Simerock, hilpeää porukkaa ja hyvä meininki. Ja aurinko ei tietenkään pohjoisessa laske joten tunnelmaa on aamuun asti :)
- koski1
Ehdottomasti Simerock! Ekat bändit julkastiin jo!
- rockrock
Ilosaarirock on ehdottomasti paras. Mielettömän hyvä meininki. Ilosaarirockissa vain kertakaikkiaan vallitsee sellainen iloinen, kaikki ihmiset hyväksyvä ja huomioon ottava, tavallaan "hippimäinen" tunnelma.
Lisäksi festarialue sijaitsee ihan lähellä Joensuun keskustaa, joten on helppo hankkia festarisapuskansa ja kaikki muu mitä nyt ikinä huomaakaan puuttuvan festarivarustuksestaan.
Raviradan teltta-alue on ihan festarialueen vieressä ja ainakin omien kokemuksieni mukaan siellä on oikein mukava majoittua. (mikäli siis oma teltta on kunnossa ja tottakai vedenkestävä :D).
Noh, olipas nyt mainospuhe Ilosaarirockille... Mutta ihan oikeasti: Tosi kiva festari ja kannattaa edes käväistä katsomassa ja fiilistelemässä. :) - Rokkikukko_Vantaa
olispa Ilosaarirock vielä Ilosaaressa
- penamera
Nummirock on paras.
- BLOOD IS LIFE
Mun suosikkifestarit on Kuopiorockcock, Nummirock, Wanaja Festival, Hämyvestarit,Ämyrock ja Tuska. Tuska oli parempi kun se oli kaisaniemessä mutta en valita siitä uudestakaan paikasta. Sauna oli hyvä mutta sitä ei enää järjestetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352206
- 841293
- 561288
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...351215- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31721
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565