Rokokoon ystäviä?

Onko palstalla romantiikan ja rokokoon ystäviä? :)
1078
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä on, kuten minä. :)

Äänestä
  • Oi, kuinka ihanaa! Sittenhän meitä on kaksi... :)

    Äänestä

  • kiltti nainen kirjoitti:

    Oi, kuinka ihanaa! Sittenhän meitä on kaksi... :)

    Läpy läpy.

    Äänestä

  • palstan muut kirjoitti:

    Läpy läpy.

    Kaikki on välillämme niin täydellistä. :)

    Äänestä

  • kiltti nainen kirjoitti:

    Kaikki on välillämme niin täydellistä. :)

    Vantastista

    Äänestä

Pidän enemmän kansallisromantiikasta

Äänestä

Enempi barokki-ihmisiä olen.

Äänestä

Huonekaluissa on ihan sama mitä tyylisuuntaa kunhan pysyvät koossa ja muuten ovat "toimivia" .

Äänestä

Rokokoo on harmoinen tyylisuuntaus päinvastoin, kuin väkisin tehty art noveau eli jued udmurttien kielellä....
Viivat taipuvat ilman syytä ja rakennuksetkin näyttävät valuvikaisilta

"stalinin ajan rakennustylittömyyteen on palattu mahdollisimman halvalla tuotetuissa lähiöissä, jotka ovat jo onelmajätettä alle 40 vuoden asumisen jälkeen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kiltti nainen kirjoitti:

Onko palstalla romantiikan ja rokokoon ystäviä? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu