Olen siis vasta (1vk sitten) eronnut vakavasta suhteesta ja näimme ns. viimeisen kerran pari päivää sitten kun hän palautti tavaroitani jne. ja tilanne muuttuikin intiimiksi ja harrastimme kyyneleet silmissä seksiä.Kumpikin osapuoli on todella murtunut erosta ja kysynkin nyt että voiko tälläinen "friend´s with benefits" suhde toimia exän kanssa??? Onko kellään kokemusta?? Kiitos vastauksestasi :))
Fucking my ex??
8
551
Vastaukset
- 6+11
Toimii toki, siihen asti kunnes tyttös löytää toisen kundin, jollon mustasukkaisuuden lohikäärme ryömii ulos perssauksestasi ja tekee koko tilanteesta yhtä helvettiä.
- En suosittele
Typerää touhua. Pitkitätte vain erosta toipumista. Olisi parempi olla suosiolla erossa, eikä varsinkaan harrastaa mitään intiimiä kanssakäymistä.
Samalla kun roikutte toisissanne, suljette myös silmät uusilta mahdollisuuksilta. - nap42
Voiko toimia? EI!
Onko kokemusta? ON! Ikävä kyllä.
Joka tosissaan väittää että toimii, hipoo jo täydellisen tunteetonta sosiopaattia.
Kyllä te varmaan olette satuttaneet itseänne aivan tarpeeksi, lopettakaa! - Been there..
Voiko toimia? - teidän mielestänne kyllä koska se on hetken huumaa ja tuttua,turvallista...MUTTA pidemmän päälle se ei kannata oikeasti ollenkaan! Te pitkitätte eroanne henkisesti ja fyysisesti näin. Kun jompi kumpi ihastuu uuteen ihmiseen se vaikuttaa kaikkien suhteisiin ja yksin jääneestä tulee katkera ja vihainen.
Tuo tuollainen riippuminen vaikeuttaa kaikkea. En oikeasti suosittele ollenkaan,vaikka se vaikuttaa hyvältä ja toimivalta.
ero on aina ero ja näin hyvä. Toivottavasti eroatte oikeasti ja ette tapaile enää ja kukaan ei ole vihainen/katkera. - Särkynyt lasienkeli
Mä roikun kanssa eksässäni, erosimme 2 kk sitten ja en vain voi päästää häntä pois kokonaan. Haluan nähdä, soitella ja viestitellä. Olemme jopa saunoneet yhdessä eron jälkeen. En hyväksy eroa vieläkään. Rakastan häntä yhä, ja vaikka olemme tavanneet eron jälkeen, niin seksiä emme ole harrastaneet. En voi vain luopua hänestä. Tiedän että eroon pääsen vasta, kun tapaan jonkun uuden joka kolahtaa edes hetkeksi.
- 78549307289
Tuolla menetelmällä et sitä uutta kolahdusta löydä. Usko vaan huvikses....
- Mati3+2
Itekin eksän kanssa roikuimme toisissamme pari kuukautta. Meillä meni niin, et meillä oli tosi hyvä olla yhdes, mutta elämä pakotti eroon. Nyt sit toinen ilmotti pari päivää sitte, et ei voida olla enää yhteydessä. Tiedän, ettei oo muita tässä välissä ilmaantunut. Mutta ehkä se tajus, että ei pääse musta yli jos nähdään? Koska vetovoima on liian iso. Tai en mä ainakaan muuten ymmärrä, miksei enää pysty näkemään.
- lifemocker
ei se ainakaan kovin pitkään toimi.
ja vaikeuttaa sitä eroa, että ette pääse toisistanne niin nopeasti yli, ettekä pääse elämässenne eteenpäin kun on se exä vielä mielessä ja tavoiteltavissa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä5211802Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san404774Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2572891Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1582722- 1171819
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo20121540 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.211971- 82925
- 82860
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv67845