tietäskö kukaan?

nii et tietäskö kukaan et jos ottas mahaan tatuoinnin niin meneekö se pilalle kun rupee oottamaan vauvaa ja maha venyy??
3513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mietihän kuitenkin vielä.... Itse olen kaksi lasta tehnyt ja se maha venyy, siis todella venyy ja paljon. Kuva venyy mukana ja raskausarpia saattaa tulla ihotyypistä riippuen hyvinkin paljon. Minulle ei tullut raskausarpia ollenkaan, mutta minua paljon hoikempi ystäväni sai aivan karseat raskausarvet :o( Lisäksi kuvaa valitessa kannattaa miettiä sektiomahdollisuus eli suunnitellussa sektiossa viilto tehdään aivan karvarajaan, mutta hätäsektio keskelle mahaa.

Itse jos laittaisin vielä lisää tatuointeja (yksi pakarassa) laittaisin sellaiseen paikkaan, joka ei juuri veny (selkäpuolelle ehkä). Mutta jokainen päättää kehostaan itse ja saahan siihen päälle tatuoitua uuden, jos aiempi on venynyt pilalle.

Äänestä

tuollaon aiemmin pyhuttu samasta aiheesta otsikolla tatuointi mahaan tai jotain sinne päin. käy katsastaa mitä siel on keskusteltu tosta aiheesta.

Äänestä

ei mene jos treenaat itsesi yakaisain timmiksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jane kirjoitti:

nii et tietäskö kukaan et jos ottas mahaan tatuoinnin niin meneekö se pilalle kun rupee oottamaan vauvaa ja maha venyy??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu