Huomenna alkaa viikon paasto

bbeee

Näitä tropicceja on täällä varmaan miljoona, mutta perustan kuitenkin oman, tuun raportoimaan tänne joka päivä, että miten on sujunut. :)

Taustatietoja: 20 vuotta, 158cm, 57 kg, nainen. Ruokatottumukset erittäin epäterveelliset, ja oon ennenkin saanut ne kuriin "kertarysäyksellä" pitämällä paaston, ja sen jälkeen motivaatio on pysynyt korkealla terveellisesti syömiseen. Painokin on noussut tämän vuoden puolella 7 kiloa ja itsetunto kärsii...

Jos joku muukin paastoaa, niin tulkaa ihmeessä mukaan! Viikon paastoa meinasin. Tupakkaa tosin poltan, sitä ei kannata paaston aikana mielestäni yrittää lopettaa (vähentää kyllä!), siitä nousee mun muutenkin suunnaton ruokahalu liikaa..

5

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miisu11

      tsemppii sulle bbee! kyllä se onnistuu, kun teet päätöksen että nyt elämänmuutos tapahtuu..

      paaston jälkeinen aika on se kaikkein vaikein, mut jos etukäteen mietit miten siitä selviit ja saat pidettyy hyvän itsekurin, voit olla itsees todella tyytyväinen!

      olin itte 2vk paastolla talvella, jolloin olo keveni kymmenisen kiloa, jotka on pysyneet pois edelleen...hyvä minä!

    • 7 päivän paastopäivä

      Kerro vaan miten paasto on lähtenyt käyntiin. Päivä päivältä. Luen mielelläni sellaista.

    • bbeee

      heip! kiva, että jotain kiinnostaa :) eilen en päässyt raportoimaan, mutta eilinen meni vielä paastoon totutteluksi - oli pakko syödä illalla huonoon oloon keitto ja proteiinipatukka, yht. 300 kcal. Tänään uutta yritystä.

    • paastoaja

      Ota se eilinen kevennyspäivänä. Kyllä se siitä lähtee.

      • 1+1

        Tupakka ja paasto eivät kuulu yhteen, ei sitten laisinkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      74
      4989
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      12
      3378
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      24
      2680
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      57
      1737
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1566
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1342
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      225
      1170
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      1015
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      52
      897
    Aihe