Kerjäläiset kiilasivat Bemarilla auton tieltä - vaativat bensarahaa
Julkaistu: 15.6.2013
Ulkomaalainen autolla liikkunut seurue pysäytti lauantaina Honkajoella autolla Kankaanpään suuntaan ajaneen paikkakuntalaisen kiilaamalla tämän tien sivuun.
Seurue vaati pysäyttämältään rahaa polttoaineen ostamiseen. Uhri ei päässyt poistumaan paikalta ennen kuin hän antoi rahaa seurueelle.
Seurueessa oli kaksi miestä ja yksi nainen. Heillä oli käytössään musta 5-sarjan BMW-merkkinen henkilöauto.
Tiedot seurueesta pyydetään ilmoittamaan poliisille tai hätäkeskukseen.
IS
Kerjäläiset kiilasivat Bemarilla auton tieltä - vaativat bensara
opserv
2
58
Vastaukset 2
Minulla ei ole bemaria, mutta en olekaan kerjäläinen.
Rahat on pitänyt hankkia työllä, ja rahojen on riitettävä muuhunkin kuin autoon.- Kauhavan Rauta
Mua ei olis kiilaneet mulla on mersu,arvatkaa vaan kuka olis ollut ojan pohjalla ? on mulla bemarikin ei sen puoleen !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921702
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4601256- 861150
- 721088
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1861053Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.37915- 93907
- 65685
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta172671Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60662