Noniin kertokaahan minulle mikä olisi tehokkain tapa iskeä tätä kauniimpaa sukupuolta? Olen kohta 19 vuotias nuorukainen, eli minunhan pitäisi olevinaan olla "parhaassa iässä" mutta eipä ole tulosta tullut. Enimmäkseen on vain tuntunut että naiset karttavat minua lieneekö ulkonäössä sitten vikaa vai mikä kiikastaa? Vai enkö osaa lähestyä naisia? Kavereilta ja lähipiiristä on ulkonäöstäni tullut kehuja, mutta mikä siinä kun naiset tuntuvat karttavan etovan ilmeen kera, jos yritän heitä lähestyä. Suihkussa käyn joka päivä, ei pitäisi hajusta olla ongelmaa ja pukeudun siististi. Auttakaa miestä mäessä ja kertokaa mikä mättää ja miten olisi paras lähestyä naista ja millä sanoilla? Ei ainakaan kuulumisien kysely eikä ulkonäön kehuminen ole meikäkloppia auttanut.
Apua tarvitseva epätoivoinen
Epäreilu maailma
2110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olet vielä kovin nuori ja sinulla tuskin on vielä kovinkaan edustuskelpoista kolutusta ja työpaikka. Sitten kun sulla on vähintään AMK- tai yliopistotutkinto ja olet mm. johtotehtävissä työssäsi ja tämän lisäksi ole DJ tai Artisti joka menestyy niin silloin sinulla on Statusta niin paljon, että naisia alkaa kiinnostaa. Naiset nimittään tuijottaa vain näitä ja sinun pankkitilin saldoa.
Eli sitten kun olet vähän yli 30-vuotias niin sinulla ks. status on ja silloin esim. 18-20-vuotiaiden naisten iskeminen baareissa on lasten leikkiä.
tiedätkö, ettei mitkään iskemiset oikeasti toimi!
nämä iskemiset ovat merkki epätoivosta ja epätoivoiset ihmiset eivät ole kovinkaan kiinnostavia.
koska jos sä et ole tyytyväinen omaan elämääsi yksinäsi, niin et sinä ole sitä toisenkaan kanssa! joten unohda tuo naisten jahtaaminen ja ala ottaa rennosti!
pyri juttelemaan ja tutustumaan ihmisiin aivoimin mielin. älä "iske" ketään. vaan tutustu. koska ethän sä voi tietää sopiiko joku tuntematon ihminen sinulle ollenkaan vai ei. joten pyri juttelemaan rennosti ihmisille ilman mitään hemmetin taka-ajatuksia.
sä olet vielä hemmetin nuori, joten sulla ei mitään hätää ole. ei vaan kannata stressata näitä asioita joihin et voi itse vaikuttaa. et sä voi saada väkisin ketään pitämään itsestäsi...voit vain pitää silmäsi auki sattuisitko joskus tapaamaan jonkun kiinnostavan tyypin jonka kanssa tulet toimeen ja teillä on samat ajatukset elämästä. siihen asti opi olemaan tyytyväinen elämääsi