http://www.kaleva.fi/uutiset/pohjois-suomi/etelasuomalainen-kolmikko-teki-murtomatkan-yla-lappiin/633310/
Eikö hesassa ole enään mitään varastettavaa? kun pitää tulla jo Lappiin asti rosvoilemaan!
Täälä terotethan äkkiä hampin kantapäät, ja pukathan jänkhään uppeluksiin! Eikä koira perhän hauku!
Late Lapista. SSSS Ry!
Eikö hesassa ole enään mitään varastettavaa? kun pitää tulla jo Lappiin asti rosvoilemaan!
Täälä terotethan äkkiä hampin kantapäät, ja pukathan jänkhään uppeluksiin! Eikä koira perhän hauku!
Late Lapista. SSSS Ry!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Lapissa ei poliisit haittaa työntekoa kuin erittäin harvoissa tapauksissa.
Nyt kuitenkin sattuivat haittaamaan, ja rosvot ovat ROISSA posessa!
Ei pidä luulla jotta täällä ei ole poliiseja, kyllä niitä on !
Ja ellei ole niin sitten otetaankin se kantapäiden terotus systeemi käyttöön !
On myös kiva Lapinmiesten keksintö, viedään hamppi kauas tiheään metsään, työnnetään nelimetrinen seiväs puseron hihoista läpi, ja jätetään rosvo yksin pusikkoon taivaltamaan ihmisten ilmoille !
Late Lapista. SSSS Ry!
Mikäli töissä on kaksi poliisia Uudenmaan kokoisella alueella ja yöllä vielä vähemmän, on todella huonoa tuuria törmätä partioon.
Meillä täällä Lapissa ei ole paikallista rosvojengiäkään, kuten uudellamaalla on ! Ja kyllä Lapissa poliisejakin näkyy liikenteessä, sitten ovat vielä liikkuvat rajavartijat ja tullimiehetkin, heilläkin on rosvojen kiinniotto luvat hallussaan!
Kokeilepas esimerkiksi mennä luvatta kalastelemaan Tornio ojaan, takaan jotta et kalastele pitkään kun virkavalta jo tarttuu niskavilloistasi kiinni !
Late Lapista. SSSS Ry!
Asiallinen keino !!! :D :D
Mikäs tässä VAKAVASSA asiassa nyt naurattaa?????? D D D
Late Lapista. SSSS Ry!
Tapa rankaista rosvoa naurattaa..ei mahda mitään !! :D
Tuollaisia laiskoja sosiaalipummeja on maa täynnä.
tuollaisia laiskoja sosiaalipummeja on lappi täynnä.
Pääkaupunki seuduilla rokotetaan kuitenkin sossutoimistoja useammin kuin muualla maassamme ! Joten kummassa päässä maatamme ne pummit oikein majailee?
Late Lapista. SSSS Ry!
Hauskaa tekstiä,lisää tällaista.Lapin miehet ne osaa ; ))