Moi, oon 19v tyttö ja oon ollut mun poikaystävän kanssa 2vuotta yhdessä, muutimme juuri yhteen.. Kaikki ei kuitenkaan oo mennyt miten suunniteltiin, en tajua itteäni.. Oon alkanut haaveilla sinkkuudesta ja jopa toisista miehistä ja muutosta yksin muualle ym.. tätä ennen haaveilin vain muutosta poika ystäväni kanssa yhteen nyt se ei riitäkkään mulle? En osaa tulkita itteäni, koska kuitenkin rakastan poikaystävääni.. Johtuuko tämä siitä että muutimme yhteen ja olemme vasta n kuun asunut täällä, onhan tämä muutos kaukosuhteesta..
hölmö kaipaa mielipiteitä :)
aadasi
10166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Se johtuu siitä että haluat jotain parempaa ja siitä että naiset on luonteeltaan nirsoja. Poikaystäväs ei ole sun unelmiesi mies joten haluat erota. Tuskin se on rikaskaan joten haluat vielä katsella et jos se rikas unelmiesi mies löytää sut.
Voi, taidat olla katkera :)..
Mahdatkos "panikoida" sitä, että onko tämä nyt tässä - elämä ikään kuin "valmiina", kun kumppani on vakiintunut ja asut hänen kanssaan...? Ehkä alitajunnassasi kaihertaa ajatus, että jotain jää nyt kokematta ja elämättä..?
Luulet rakastavasi mutta oikeasti et rakasta. Rakastuit kai siihen aikuisuuden tunteeseen jonka sait muuttamalla poikakaverin kanssa yhteiseen omaan asuntoon. Sisimmässäsi et ole vakuuttunut etkä edes rakastunut poikaystävääsi.
Olet vielä hyvin nuori ja koko elämä on sulla edessä joten jos nyt tuntuu tuolta niin keskustele asiasta poikaystäväsi kanssa ja lähde jos keskustelun jälkeen tuntuu että pitää lähteä.
Maailma on sulle vielä pelkkiä avoimia ovia :) Onnea jatkoon muruseni
Yksinkertaisesti: et ole vielä kypsä vakiintumaan.
Nuorena kuuluu vain hengailla. Yhteenmuuton aika on vasta myöhemmin:)
Kiitos viesteistä :) pakko myöntää että kaipaan vapautta ja kokemuksia ennen kuin tahdon sitoutua, kunpa oisin tavannut mieheni myöhemmin :( en kuitenkaan tiedä mitä tehdä, koska eroamisen ajattelu jo sattuu ja rakastan miestäni mutta suhteemme ei ole niin vakaa kuin toivoisin, ollaan saatu aina kaikki selvitettyä ja oon odottanut siitä palkintoa (on pettänyt mua) ja nyt mietin miksi.. Sekavia tunteita.
Haukut mua katkeraksi vaikka myönnät että ajattelet toisia miehiä. Taidat olla oikeesti tyhmä pettäjä.
Seurustelu kannattaa aloittaa vasta 35-40 vuotiaana kun juoksu ajat on ohi ja tietää mitä haluaa elämältä. itse aloitin seurustelun vasta 37 vuotiaana.
siihen asti voit antaa miesten nus.sia sua ihan niin monta kertaa että olet sanut tarpeeksi kokemuksia.
No en nyt niillä kokemuksilla pelkkää nussimista ja toisia miehiä tarkoittanut..
no ei se ihme jos pettäminen vielä hiertää sinua. se voi olla asia josta ei pääse yli kun ei voikkaan enää luottaa toiseen.