torstai iltana Teemalla klo 21.00. Miten miehen seksuaalisuus iän myötä muuttuu, millaisia pelkoja seksuaalisuuteen ikääntyvällä miehellä liittyy..
kuinkahan moni mies unohtaa sen seikan, että seksihalut hiipuvat iän myötä, eikä edes nuoretkaan naiset säväytä minihameissaan heitä, tai halut voivat vielä joskus yllättää, mutta vehje ei toimi.
hmm...eipä ole miehilläkään helppoa.
kuinkahan moni mies unohtaa sen seikan, että seksihalut hiipuvat iän myötä, eikä edes nuoretkaan naiset säväytä minihameissaan heitä, tai halut voivat vielä joskus yllättää, mutta vehje ei toimi.
hmm...eipä ole miehilläkään helppoa.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Siihen on kuule tonttu olemassa lääkkeet, ja testosteronia voi lyödä vanhempana reiteen jos siltä tuntuu. Kyllä se vaan on miehen elämä helppoa vaikka mitä selittäsit. Eriasia näillä ressukoilla jotka on heti sormi suussa eikä tajua mistään vittuakaan. Fiksu ihminen keksii keinot, tuli mitä tuli.
Oma libidoni ainakin menee vain ylämäkeen mitä enemmän ikää tulee, et sillai.
En usko että kukaan vanhana miehenä jaksaa pelata noiden lääkkeiden ja ruiskujen kanssa. Ja mitä sitten, kun vaimo vaatii sitä seksiä ja piikittää ukkoa väkisin, eikä mies kuitenkaan sitä vanhaa harppua haluaisi edes piikinkään kanssa panna.
ei ole miehilläkään helppoa.
hahaha. Mitä vitun paskaa sä yrität siinä sössöttää. Ettäkö seitenkymppiset akat oikeen vaatimalla vaatii seksiä mieheltään. Heh.. Kyllä mulla on se käsitys, että on vitussa jo villat sisällä siihen ikään. Ja tottakait vanhana piikittää mielellään itseään jos se tuo sulle nuoruuden takas. Testosteroni pitää miehen iskussa.
Ainaskin ite alan käyttää vanhana patuna jos omat kannut hiipuu, ei epäilystäkään.
Sitten otan nuoren vaimon thaimaasta.
En usko että vanhalla miehellä riittää mielenkiintoa tuohon kaikkeen säätämiseen, kun alkaa ikä painamaan ja tukka lähteä päästä, muisti pätkiä, näkö heiketä, kroppaa kolottaa ja kihti vaivata. Tuskin ensimmäisenä on mielessä seksi ja thaimaa.
Testosteronin kuuluu vähetä ja jos sitä alkaa piikittämään vahana ukkona siitä seuraa vain sydäri ja kaikenlaiset vaivat. Ja seniili vaari testosteronihumalassa voi olla kyllä aika hauska näky :D
Thaikku naiset eivät ole kauniita...yleensä pieniä, heiveröisiä ja huonosti kieltä oppivia.
Etpähän kuulu tietävän mistä puhut laisinkaan! Itsehän urheilijana tiedän jotakuinkin kaiken hormooneista ja niiden vaikutuksista ja toimintamekanismeista vaikken käytäkkään mitään.. Kaikki nuo vaivat mitä luettelit, niin testosteroni auttaa niihin erinomaisesti paitsi hiusten lähtöön. Testosteroni nimenomaan ehkäisee sydänongelmia kun taas matalat tasot eivät ole hyväksi verisuonille ja sydämmelle.
Ihminen jolla on riittävästi hormoonia jaksaa myöskin pitää kuntoa yllä ja sitäkautta voi paremmin. Ja kyllä, thaimaa ja nuoret naiset on juuri sitä millä haluan hoitaa vanhuuden kolotuksiani. Näinhä se tekee hugh hefnerkin, vai mikä se olikaan tää keiju.
Mä olen sinkku joka toinen vuosi kun kukaan ei halua minua eikä se johdu alhaisesta libidosta...
Misten testosteroni ja siittiöiden laatu on laskenut järkyttävästi muutamassa vuosikymmenessä.
Ei olekaan helppoa. Siksi naiset voisivat olla vähän ymmärtäväisempiä.
Miehillä on potenssilääkkeet ja testosteroni/kasvuhormooni-korvaushoidot millä voi hoitaa homman. Naisilla on vain vaihdevuosien takia kuivunut v_ittu ja kadonneet seksihalut. Testosteroni pitää miehen nuorena ja k_ullin pystyssä, voi panna nuoria naisia Thaimaassa niin paljon, kun huvittaa.
Joo...mies..
se tuo Tomppa Joneskin on..
http://www.youtube.com/watch?v=6KUJE2xs-RE7
http://www.youtube.com/watch?v=QNj9aVmYR_w
mutta en haluaisi tuollaista vaaria panna vaikka sillä olisi mitkä kasvuhormonit tai testosteronikorvaushoidot, jolla se saisi jortikkansa seisomaan..
Kyllä vanha mies yhtä lailla kadottaa seksuaalisuutensa kuin nainenkin, ehkä vielä pahemmin kuin nainen. Tuollainen ähkimässä jonkun thaikun päällä, niin ok,..siitä vaan,.ei kateeksi käy :D
Taitaapa käydä.
"kuinkahan moni mies unohtaa sen seikan, että seksihalut hiipuvat iän myötä"
-Yksilöllistä. Itsellä mittarissa 35v ja halut edelleen kuin kiimaisella teinipojalla. X)
"halut voivat vielä joskus yllättää, mutta vehje ei toimi."
-Taas yksi loistava syy lisää pitää itsensä hyvässä kunnossa. ;)