Miten kukaan stallari edes pystyi ehdottamaan näitä Manlenkovia

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itämaan asukilla nuo älynlahjat eivät ole mikään vahvin ominaisuus. Otetaan esimerkiksi tämä Venäjän lapsiasiamies. Tyyppi kiertelee pokkana kun mikäkin laukkuryssä ulisemassa Suomen kurjuutta, vaikka venäläiset lastenkodit on Vietnamin slummien tasolla. Venäjällä toki hyviä lastenkotejakin on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maailmankeisareiksi kirjoitti:

http://cache3.asset-cache.net/gc/50385578-german-chancellor-konrad-adenauer-talking-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=TFsX09cLqQaajx1FnuyTvDC5kJNcOZq6gRdbgW2PCpqkvpoAQmFYZxrKi tYebhfoxOJT6XEXUpxMs7x5NGnCw==

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu