Onko ihastuksesi sittenkin psykopaatti?

http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2013061917177090_lz.shtml

Tässä vinkkejä etenkin niille naisille, jotka alinomaan sortuvat erilaisiin psykopaattipaskoihin.
11152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä nyt annabelle puhuu pelkkää teoriaa, jokainen meistä täyttää ainakin yhden noista kohdista, tosin jos täyttää kaikki kriteerit saattaa olla psykopaatti tai sosiopaatti mutta ei välttämättä, täytyy sanoa että yhteiskunta, illuminaatti eliitti, koko järjestelmä, momopolit, poliitikot, pankit jne jotka vetävät ihmisiltä rahaa ja saastuttavat maapalloa ja ajavat vain omia etuja tässä tapauksessa ovat KAIKKI psykopaatteja

Äänestä
  • Anteeksi tarkoitin kaikki nuo psykologit ja terapeutit, väittelijät...

    Äänestä

Kilpailuhenkinen henkilö joka haluaa voittaa voi luokitella jonkinmoiseksi psykopaatiksi tai pakko-oireiseksi??

Äänestä
  • Aivan..

    Äänestä

Täältä ei ainakaan heru sääliä naisille, jotka jakavat huoranvittuaan kaikenmaailman paskoille miehille.

Äänestä

Jos ylipäätänsä mielii pärjätä sosiaalisissa peleissä ja naisten kanssa erityisesti niin kyllä sitä pitää olla psykopaatti, korkeintaan vähän jotain hempeitä voi puheiden tasolla esille ottaa jos katsoo tilenteen niin edellyttävän. Miksi psykopaatti luonne on naisasioissa menestymisen kannalta vielä erityisen tärkeä asia johtuu siitä, kun nainen tulkitsee psykopaattisuuden itsevarmuudeksi, ja se taasen että nainen tulkitsee miehen käytöksen itsevarmaksi on naiselle miehen panettavuutta ajatellen aivan keskeisen tärkä asia. Toinen tärkeä asia miehen panettavuutta ajatellen on naiselle miehen ulkonäkö ja ulkoinen olemus joista varsinkin jälkimmäiseen vaikuttaa suuresti myös vaikutelma itsevarmuudesta.
Tietenkin tämän itsevarmuuden kanssa on myös niinkin, että mitä enemmän miehessä on puutteita ja vikoja niin sitä tyhmempi tulisi hänen olla huomaamaan näitä puutteitaan pystyäkseen esiintymään naisen edessä uskottavan itsevarman oloisena, näin ellei sitten mies ole todella hyvä näyttelijä.

Äänestä

Miten psykopaatiksi tullaan? Synnytäänkö siksi vai voiko itsensä kehittää sellaiseksi? Miltä spykopaatti tarkemmin ottaen vaikuttaa?

Äänestä

  • posse. kirjoitti:

    Ei nämä palstasankaritkaan ihan terveellä ajatusmaailmalla ole varustettu. Yksi ilmoittaa ettei tunne sääliä moisten ihmishirviöiden uhreja kohtaan ja toinen kysyy voiko itsensä kehittää sellaiseksi.

    Tsiisus..

    Äänestä

Niin se valitettavasti kyllä on, että jotkut naiset eivtä kertakaikkiaan osaa lukea miesten luonteita ollenkaan. Ei voi kuin ihmetellä, miten komea ulkokuori ja muka hyvä käytös sokaisevat monet totaalisesti. Mutta muita naisia kyllä osataan vihata täysin ilman syytä ja jatkuvasti, se onnistuu naisilta kyllä hyvin.

Äänestä

No kyllähän miehetkin "sokaistuvat" naisen ulkonäöstä, kyse on aivokemiasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vinkkejä kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2013061917177090_lz.shtml

Tässä vinkkejä etenkin niille naisille, jotka alinomaan sortuvat erilaisiin psykopaattipaskoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu