Pikkusiskoni on seurustellut hiukan yli kuukauden. Hän kysyi minulta "onko väärin että haluan sitä todella paljon, vaikka toisaalta haluan odottaa.." Siskoni sanoo välittävänsä erittäin paljon pojasta, kenen kanssa seurustelee. Hän kuulemma huomasi heti että kyse oli "jostain suuremmasta" (he olivat tunteneet seilusti yli vuoden ja kaikki vain ailkoi yhtenä iltana..) jaa'a.. Tuohon en ota kantaa, mutta niin..
Olen täyttämässä kohta puolin 20, enkä oikein osannut vastata siskolleni joka on kohta 16.
Eivät ole vielä harrastaneet seksiä
Help please?
Olen täyttämässä kohta puolin 20, enkä oikein osannut vastata siskolleni joka on kohta 16.
Eivät ole vielä harrastaneet seksiä
Help please?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tosi henkilöstä riippuva juttu. Itse tyttönä aloitin ekan yli 2 v kestäneen suhteen kun olin 15 ja minun ehdoilla mentiin. 3 kkn jälkeen halusin. Ehkäisy oli kunnossa ja jätkä oli saman ikäinen. Minä antaisin neuvoksi että niin kauan kun joutuu kyselemään ulkopuolisilta että onko itse valmis niin ei ole.
Nyt parikymppisenä katson välillä taakseppäin ja olen miettinyt että olishan ton voinut jättää myöhemmäksi. Toisaalta vaikka olin kaveriporukan ensimmäinen joka pani, olen nyt se jolla on vähiten kumppaneita koska olen enemmän seksiä suhteessa tyyppiä.
Juu... Samaa mieltä.. Kiitos !
Itse aloitin 16-vuotiaana enkä koe aloittaneeni seksielämää todellakaan liian varhain. Olin silloin parisuhteessa. Olen aina ollut seksuaalisesti suht vapaa ja rento, neitsyydellä ei ole minulle ollut oikeastaan merkitystä.
On ihan normaalia haluta seksuaalisesti ihastuksenkohdettaan. Mutta jos siskosi _haluaisi_odottaa_, kannattaa odottaa!! Jos suhde perustuu oikeasti välittämiseen ja "johonkin suurempaan" niin seksiä ehtii harrastaa myöhemminkin. Ettei jää sitten harmittamaan. :) Hyvää kesää!
Juu, sanoin jo siskolleni että "luulen että et halua itse sitä.. " Niin hän sitten vastasi "oikeassa olet..."
Katsoo nyt kestääkö tuo heidän suhteensa.. Ehkä sitten joskus..
Kiitos ja hyvää kesää !
16 v tyttö kyselee isoveljeltään? Enpä usko.
Sori mut oon nainen.