Olen jo pidemmän aikaa ollut kiinnostunut vesipaastosta ja vihdoinkin löysin kalenteristani hyvän ajankohdan paastolle. Tarkoitukseni olisi olla seuraavat kaksi viikkoa vesipaastolla. Jos jotain erikoista kuitenkin tulee niin sitten tietenkin lopetan paaston. Juon paaston aikana vettä vähintään kymmenen lasia päivässä. Kävin viikko sitten lääkärillä kaiken varalta juttelemassa aikeistani ja sain siihen luvan. Viikon ajan nyt olen syönyt vain hedelmiä, kasviksia, vihanneksia, itsepuristettuja mehuja ja muuta vastaavaa.
Olen lievästi ylipainoinen, perusterve nuori nainen. Pituutta mulla on 171cm ja painoa 74kg. Suurin syy miksi kokeilen vesipaastoa on mielenkiinto. Haluan itse todistaa sen paraaneeko iho, putoaako paino, tuleeko olosta kevyempi ja mielestä ilosempi vesipaaston ansiosta. Suolihuuhtelua en tee. Ensimmäinen päivä vedellä alkaa huomenna.
Kahden viikon vesipaasto - seuraa
7
177
Vastaukset
- Nuijat
Tää on jotenkin niin poskettoman hauskaa, kun tää palsta on aivan täynnä näitä avauksia, joissa reteesti ilmoitetaan, että "no ni, nyt lähtee, seuratkaa edistymistäni!", ja sitten aloituksen perään ei tule enää koskaan yhtä ainutta viestiä, koska homma on kosahtanut viimeistään toisen sen päivän kohdalla. Avauksen ajankohdasta päätellen Minnaliilakin oli laatinut viestinsä juhannuksen syöpöttelyn ja juopottelun aiheuttaman moraalisen kriisin seurauksena. :D
- Uusi alku
Aloitin tänään paaston ja tarkoitus on jatkaa niin kauan kuin paino on sopiva.
15-20 pitää pudottaa.
Tsemppiä kylllä tämä tästä!- Hiljaista on
No, kaksi päivää mennyt, mites tää "uusi alku" on toiminut?
- Uusi alku
Hiljaista on kirjoitti:
No, kaksi päivää mennyt, mites tää "uusi alku" on toiminut?
Toimii edelleen, tänään on pientä päänsärkyä muuten on mennyt mukavasti.
Ei ole nälkä eikä muita oireita.
Rahaa säästyy!
Tsemppiä, kyllä tämä tästä!
- Uusi alku
Neljäs päivä, eilen oli jalat kipeänä pitkästä sauvakävelylenkistä mutta nyt tuntuu olo olevan ok.
Taitaa olla ainoa laihdutusmuoto entiselle anorektikolle,täytyy vaan muistaa lopettaa jossain kohtaa ettei mene överiksi.
Mutta tällä kertaa lähtee tupakkalakon tuomat ylikilot pois.
Tsemppiä muillekin!- ........
"Taitaa olla ainoa laihdutusmuoto entiselle anorektikolle,täytyy vaan muistaa lopettaa jossain kohtaa ettei mene överiksi."
Et ole entinen vaan nykyinen anorektikko. Terve ihminen osaa laihduttaa terveellisellä liikunnalla ja oikealla ruokavaliolla.
- "pertti"
Saat olla aika kauan paastolla jos meinaat 15-20kg pudottaa painoa. Itse olin 21pv vesipaastolla, ja paino putos 11kg. Tosin en jaksanut kovin paljoa kuntoilla. Lähtöpaino oli 89kg, nyt 72kg. Olen siis mies ja 179cm pitkä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360