"Teuvo Hakkaraisen esikoislevy Huurteiset Hulinat julkaistaan Kultakurkku-loppukilpailussa, joka käydään Himos Areenalla Jämsässä 11.-12. lokakuuta. Levynjulkaisutilaisuus on Levy- ja Karaokemessujen yhteydessä. Kappaleen on säveltänyt ja sanoittanut edustajakollega Mikko Alatalo. Järjestäjät kertovat, että biisi on railakas ralli, jossa on iskevä ja tarttuva kertosäe".
http://www.iltalehti.fi/popstars/2013062617194878_ps.shtml
Teuvo Hakkarainen innostui laulamaan karaokea Suonenjoen Mansikkafestivaaleilla viime kesänä.
http://www.iltalehti.fi/popstars/2013062617194878_ps.shtml
Teuvo Hakkarainen innostui laulamaan karaokea Suonenjoen Mansikkafestivaaleilla viime kesänä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kansanedustaja Teuvo Hakkarainen (ps) julkaisee lokakuussa esikoissinglensä Huurteiset hulinat. Nimikkokappaleen on säveltänyt ja sanoittanut kansanedustajakollega Mikko Alatalo (kesk).
Valmiina on myös ainakin toinen kappale, muusikko Mika Sundqvistin säveltämä ja sanoittama Sikahyvät bileet. Levyn julkaiseva ohjelmatoimisto ViihdeSallap ei kuitenkaan ole vielä päättänyt, milloin se julkaistaan.
– Ne oli tarkoitus julkaista jo. Mutta miten minä sen nyt nätisti sanoisin, Teuvo ei ollut harjoitellut tarpeeksi. Ei se sujunut ja se jäi sitten tekemättä. Olisi hieno uutinen, jos ne tehdään valmiiksi, sanoo Sundqvist.
Sundqvistin mukaan kappaleet ovat ”renkutuksia ja ralleja Irwin Goodman -hengessä”.
– Ei siis mitään Pablo Nerudaa, vaan sellaista kaljapubimeininkiä.
http://www.ts.fi/kulttuuri/502515/Teuvo Hakkarainen julkaisee esikoislevyn
Lastulevyn?