Liukkaat sandaalit

Liukkaat sandaalit

Hei,

Onko kellään vinkkejä kun sandaalit ovat liukkaita "niiden sisällä". Tarkoitan kun jalka liukastuu kengän sisällä.

6

510

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kesä on ihanaa

      Nyt ollaan jo kääntymässä loppukesään, toivottavasti luet tän vielä tai sitten ensi kesää varten. Laita vauvatalkkia tai maissitärkkelystä kengänpohjiin sinne sisäpuolelle. ja katso, että on jokapuolella, kopista ylimääräiset pois. Pitäs toimii, itse teen noin aina ja muutenkin uudet kengät kannattaa käsitellä sisältä noin.

    • Anonyymi

      Sandaalit osto paikka HH Haapajärvi, sandaalit myyty tapaturman päivystys linjastoon ja väkivalta linjastoon.
      Kaatavat kun ne ovat jalassa

    • Anonyymi

      Liimaa hiekkapaperia niiden sisäpohjiin. Jos se ei auta, niin liimaa pikaliimalla jalat sandaaleihin kiinni.

    • Anonyymi

      Taisi jossain olla semmoisia liukueste pehmusteita

      • Anonyymi

        Vauvoille 🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Kaada sokerilientä sinne monoon. Johan pitää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      141
      14408
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      38
      6011
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      158
      5593
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      312
      4407
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      54
      4213
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3692
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      21
      3660
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      29
      3607
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      68
      2693
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      101
      1536
    Aihe