olen 172cm ja 65kg. eli siis kaikkien naisten mielestä liian laiha ja lyhyt mieheksi
172 senttiä ei riitä
Laiha ja lyhyt
9281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olet normaalipainoinen ja riittävän pitkä ainakin itsesi mittaisille ja sitä lyhyemmille naisille.
Ja myös pidemmille, jos pidemmät kiinnostaa:)
Hyvin 172 cm pituutta riittää ainakin minun velipojalle. Pidemmätkin naiset on ollut häneen ihastunut. ;)
Pituudellasi ei ole väliä, jos et pitkää naista kavahda. Laihuudellakaan ei ole väliä, jos luonne sen korvaa.
Ihanteita, silmäkarkkeja, on, mutta muotokysymykset häviävät olennaiselle, luonteelle.
Kääpiöitä on aikanaan pidetty sirkuksessa.Sinne joutaisivat nykyäänkin.
Ole vain säälittävä pienipilinen provo.
Liian laiha mieheksi joo.
Lyhyenläntä saa mies olla mutta ei muuten "pieni".
Lyhyen miehen ei missään tapauksessa sovi olla hoikka, koska silloin tulee juuri pieni rääpäle-vaikutelma.
Leveät hartiat ja edes vähän lihaksia on pitkälläkin miehellä iso , mutta lyhyellä miehellä ihan must.
Akkamainen käytös kaikilla miehillä on ehdoton not, mutta jos on akkamainen ja muutenkin "pieni rääpäle", niin tulee väkisinkin mielikuva homo-seksuaalisesta.
Koko nuoruuteni ihastuin ja rakastuin vain pitkiin miehiin. Siis yli 185cm pitkiin noin. Sitten löysin elämäni rakkauden, täydellisen sielunkumppanin. Ja tuossa vaiheessa miehen 173cm pituus ei todellakaan enää edes mietityttänyt. Kyllä se on persoonasta kiinni.
T: 167/55
pitkäaikainen poikaystäväni vuosien takaa oli ap:täkin lyhyempi,taisi olla 166-170cm,oli todella fiksu luonteeltaan,järkevät puheet,ja komeakin,suhde ei loppunut siihen "että minua olisi alkanut haittamaan lyhyys" meillä vaan sattui olemaan erillaiset odotukset tulevaisuudelta,nykään exäni on naimisissa itseään pitemmän kauniin naisen kanssa,muistelen meidän suhdetta lämmöllä