Miehistä. Olen tänä vuonna kirjoittanut yli sadalle naiselle. Olen asiallinen, hyvätuloinen, normipainoinen tavis mies. Kyllä se naisissa on vika kun ei saa vastauksia. Olen kirjoitellut tosi kauniille naisille sekä tavallisille mut ei niin ei. Ei naiset halua edes tutustua tai mitään.
Naiset ei tykkää
ei ketään
12239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Pitää laskea tasoa ja roimasti alas. Alat valakkaamaan kuule paksukinttuisia ja ylipainoisia yh-mammoja niin johan alakaa homma toimimaan, jos siis olet lähes semmoinen Pierce Brosnan tasoinen mies ulkoisesti, tavis ei oikein sytytä. Tuksukin näkee peilistä itsensä prinsessana, ei hänellekkään kelpaa tavallinen mies.
Olet kirjoittanut niille samoille naisille, joille kaikki muut miehet kirjoittavat. Nuo naiset saavat kymmeniä ellei satoja viestejä. MIKÄ sinut saa kuvittelemaan, että he valitsisivat juuri sinut? Se, että he eivät ole valinneet juuri sinua, koska tarjolla on ollut 99 muuta miestä, ei tarkoita etteivät miehet heitä kiinnosta.
Jos itse olet kirjoittanut yli sadalle naiselle niin se jo osoittaa, että todennäköisesti et ole edes lukenut heidän kriteerejään tai lähestynyt heitä persoonallisella viestillä. Mahdollisesti sinulla on jo tietty maine naisilmoittajien keskuudessa; sinusta varoitellaan spämmääjänä.
Ja lopuksi: jos kerran yli sataan aloitteeseen ei ole tullut yhtään vastausta niin kilkattaisiko nyt yhtään päässä kellot siihen malliin, että ehkä kannattaisi siirtyä mieluummin liveen, jos meinaa vielä tänä kesänä seuraa löytää?
Minkähän ikäinen olet? Mun ikäluokassa miehet hakee mennyttä nuoruuttaan..Ei niille kelpaa samanikäinen,kouluttautunut, ihan ok näköinen nainen..Todettu on..
Eikun hakeen kumppaniehdokasta oikeasta elämästä..
Ei tuolta treffipalstalta naista saa, kyllä se on nyt nähty. Olisi oikeasti kiva tietää, mitä naisille pitäisi kirjoittaa ja millainen mies pitäisi olla, että pääsisi edes treffeille jonkun kanssa? Siis ihan kasvotusten näkemään. Viestit loppuu aina viimeistään kuvien vaihtamiseen. Naurettavaa. Tuskin olen mikään maailman rumin mies.
Seuran ettiminen netistä on nöyryyttävää itsensä kiusaamista.
Kirjoitelkaa miehet ikäisillenne naisille niin joku saattaa vastakin. Myöskään "mitä kuuluu?" -viestit eivät herätä mielenkiintoa. Moni mies antaa jo ensimmäisesssä viestissä puhelinnumeronsa yhteydenottoa varten tai ehdottaa heti treffejä. Harva nainen on heti valmis puhelinkeskusteluun tuntemattoman kanssa puhumattakaan että lähtisi treffeille miehen kanssa tietämättä tästä käytännössä yhtään mitään. Kertokaa itsestänne ja kuva profiiliin tai kiinnostavan naisen s-postiin.
Olen kirjoittanut itseni ikäisille ainoastaan tai korkeintaa 5 vuotta minua nuoremmille. Kuitenkin yli 30 vuotiaille.
Aika monelle olen minäkin kirjoittanut,ehkä puolet tai alle vaivautuu vastaamaan mitään.Kuvallisille ei kannata,niillä on ruuhkaa.Etenkään niille "tosi kauniille".
Sitäpaitsi ne on vaan heti tinkimässä "lähetä kuva",jonka jälkeen ei kuulu mitään.
Yleensä on edennyt paremmin,kun nainen ottaa yhteyttä.
Kirjoita viesti kaikille profiilissasi käyneille.Käytä hakua ja käy mahdollisimman monessa profiilissa jättämässä "jälki".
Katsokaa ennen kuin kirjoitatte, vastaatteko yhtään naisen hakua. Lukekaa siis se naisen profiili huolella.
Minä en vastaa sellaisille mitään, jotka ei osaa lukea. Jos haen yli 180 cm pitkää, ja ikäryhmällä 45-55 vuotta ja minulle tulee postia niin 20 vee kuin 75 vuotiailtakin niin en vastaa mitään. Kaikille muille vastaan kyllä jotakin ja olen valmis tutustumaan. Kuvalla, painolla tai tulotasolla ei ole minulle mitään merkitystä. Huumorilla sen sijaan on paljonkin ja sillä että näkee, että mies on juuri minusta kiinnostunut eikä laita viestiä, joka sopii 100 naiselle.
Pah. Tylsiä ihmisiä nettideiteissä ja treffeillä. Mitäänsanomattomia tavis naisia, jotka kuvittelee itsestään liikoja.
Poimin yhden tuolta livestä sitten. Nätti ja hoikka. Netissä ei ois ollu saumoja.
Teen toisen johtopäätöksen kuin ap. Viestittelysi ei toimi. Joko et erotu joukosta kun lähetät viestejä samoille naisille kuin kaikki muutkin miehet tai sitten lähestyt naisia, jotka ovat kadonneet linjoilta jo aikoja sitten.
Vaihda taktiikkaa. Pyri chattiin, skypeen tai puhelimeen niin nopeasti kuin mahdollista.
Kannattaa myös tarkistaa, ettei profiilisi tekstissä ja lähettämissäsi viesteissä ole monta kirjoitusvirhettä ja ettei jokainen lauseesi pääty kolmeen pisteeseen...
Mitähän lie olet kirjoittanut.
Tuskin yli sadalle naiselle olet kirjoittanut erilaisen mielenkiintoisen viestin?