Led zeppelin lippu 1975

Löysin alkuperäisen vuoden 1975 pääsylipun led zeppelinin keikalta (Jan 31. 1975 olympia stadium ) ... Mahtaako joku tietää onko tuollaisella mitään arvoa keräilijöiden keskuudessa?
5284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Keikkapaikka näyttää olleen Olympia Stadium, Detroit, Michican, USA. Liput maksoivat $7,50. Kaikki 16 500 kpl menivät kaupaksi neljässä tunnissa.

Montako on yhä jäljellä? Luulen, että Led Zeppelin -keräilijä voisi maksaa lipusta 10 - 20 euroa.

Äänestä

Terve! Ebayssa noita myyty 250$/kpl! Suomessa en ole nähnyt myynnissä, joten mieti tarkkaan millä myyt!

Äänestä

Onko kyseessä myynti- vai pyyntihinta?

Äänestä

Myynti! Olen kyllä nähnyt halvimmillaan 145$, kunto oli kyllä huono!

Äänestä

kyllähän siitä aika mukavasti maksetaan (:

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zeppelin444 kirjoitti:

Löysin alkuperäisen vuoden 1975 pääsylipun led zeppelinin keikalta (Jan 31. 1975 olympia stadium ) ... Mahtaako joku tietää onko tuollaisella mitään arvoa keräilijöiden keskuudessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu