naiseni nettikeskustelut toisen miehen kanssa

Mieleni tekisi tämän viestinluku hetken jälkeen jättää naisystäväni julmasti ja kertomatta todellista syytä lähtööni.
Eli naiseni on jutellut kauan toisen pojan/miehen kanssa netissä kaikenlaista "kivaa ;) "
Tätä voisi kutsua jo nettiseksiksi, mutta missään välissä naisystäväni ei sano suoraan että haluaa harrastaa seksiä kyseisen miehen kanssa vaan ikäänkuin kiusaa miestä.
Tässä pari otetta viestistä:

MIES
- Et tiedä mitä teen ku tuun sinne ;)
Saanko mitä haluan jos tulen sinne ;)

Naisystäväni
- Katotaa sitä si kuule ;)

MIES
- ;) Okeij

Naisystäväni
- Oota vaa kiltisti ;)

MIES
- Kesäl viimestää ;)

Naisystäväni
- näinkö meinaat ;)


Ja yhdessä vaiheessa mies sanoi että ei voi jutella tuollaisia varattujen kanssa ja kysyi että "ethän lähetä tätä miehellesi"
No naisystäväni tähän " No en lähetä:D"

En haluaisi tehdä hätäisiä johtopäätöksiä mutta en tiedä juuri nyt mitä teen asialle?
Tässä tunnetilassa tekisi mieli paiskata kannettava seinään ja hakata nyrkkiä oveen.. Tekstin sekavuus voi vaihdella koska tunteeni mylläävät juuri nyt sen verran että tekisi mieli hakata tuo kyseinen mies joka on naisystäväni kanssa jutellut..
212007
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Enemmän tyttöystäväsi tuossa on tehnyt väärin sinua kohtaan kun se mies. Varmana tuntuu kutkuttavalta tuollainen salaa flirttailu, josta hakee elämäänsä jonkinlaistta lisäjännitystä kun teidän suhde on jo arkeistunut? Sattuu varmasti sinua syvältä, onhan tuo sinänsä henkistä pettämistä ja sinuna ottaisin asian puheeksi heti. Tuskin on ajatellut asiaa sen enempää, pitänyt vaan viattomana pikkutuhmana huvinaan... Kun kerrot asiasta ja selvitätte asianne, niin jos kyse on vaan jostain nettitutusta niin naisen luulisi oppivan läksynsä ja lopettavansa moisen touhun, kun säikähtää menettävänsä sinut.

Kai kyse on ihan bettitutusta, jota ei ole ikinä nähnyt eikä tule näkemäänkään?

Tuo on aina niin tuota noloa luolamiesmenoa, että pitäisi muka mennä turpaan vetämään jotain ihmistä. Se veisi sinusta kaikki kunnioituksen rippeetkin ja tulisi vielä poliisiasiakin.

Äänestä
  • Olen luonteeltani sellainen että en satuta ketään, mutta semmoinen tunne voi tulla joskus, silti en voisi vahingoittaa fyysisesti ketään. Ja naisystäväni on sanonut että tämä mies on hyvä ystävä vain. Kerran kun kysyin ja ihmettelin että miksi chattailee hänelle...
    Ja en tiedä ovatko he tavanneet.
    Asun 100km hänestä koska opiskelen eripaikkakunnalla. Niin siksi juuri tuollaiset "suunnittelut seksi keskustelut" tuntuvat pahalta kun koskaan ei tiedä mitä nainen tekee.
    Kerrohan vielä että kehtaanko sanoa suoraan että luin hänen viestinsä?

    Äänestä

  • NsHm kirjoitti:

    Olen luonteeltani sellainen että en satuta ketään, mutta semmoinen tunne voi tulla joskus, silti en voisi vahingoittaa fyysisesti ketään. Ja naisystäväni on sanonut että tämä mies on hyvä ystävä vain. Kerran kun kysyin ja ihmettelin että miksi chattailee hänelle...
    Ja en tiedä ovatko he tavanneet.
    Asun 100km hänestä koska opiskelen eripaikkakunnalla. Niin siksi juuri tuollaiset "suunnittelut seksi keskustelut" tuntuvat pahalta kun koskaan ei tiedä mitä nainen tekee.
    Kerrohan vielä että kehtaanko sanoa suoraan että luin hänen viestinsä?

    Tuon takia ei kannata lukea kenenkään viestejä.
    Jospa mitään ei ole tapahtunut, eikä naisesi aijo tehdä mitään,
    niin nyt sulla on ihan turhaan tuollainen painamassa mieltä.
    Turhaa kerrot. Tarkkaile tilannetta vaan ensin..
    Mut älä tee sitä miesten tyypillistä marttyrismia, että jättää toisen syytä kertomatta.
    Noista viesteistä ei voi päätellä onko kyseessä seksi,
    ja toisekseen naisesi ei missään vaiheessa anna suostumustaan. Korkeintaan lapsellista tuollainen vinoilu miehelle jolla on keppi tanassa.
    Onko naisellasi muissa asioissa vaikeuksia sanoa ei?
    Jospa hän kuvittelee jotain saavuttavansa sillä, että tuo kyseinen mies elää toivossa.

    Äänestä

Mulla tuli tästä mieleen oma tilanne joskus aikoja sitten. Itsellä se päätyi siihen, että jätin silloisen poikaystävän, koska omat kirjoittelut ja ennen kaikkea omat tuntemukset jotka sellaisen aika satunnaisen kirjoittelun kautta tulivat itselle tosi selviksi saivat aikaan olon että kuviossa on jotain väärin. En sanoisi että tunteet sitä entistä kohtaan olivat mitenkään kovasti laimentuneet, vaan nimenomaan niin päin, että huomasin tunteideni olevan jotain toista kohtaan huomattavat ja asiat omassa päässäni niin selvittämättä etten tahtonut jatkaa sitä suhdetta enää. Toki siinä sitten meni aikaa siinä eroprosessissa, mutta ehkä se oli ihan hyväkin, että meni koska huomattiin varmasti molemmat että se ero oli hyvä ratkaisu. Nyt pitkän erossaolo ajan jälkeen ollaan molemmat mielestäni ihan tyytyväisiä siihen ettei jatkettu yhdessä. Itsellä on jotenkin hyvä ja huojentunut olo siitä, että omia tunteita jotakuta kohtaan ei tarvitse hävetä eikä tuntea syyllisyyttä. Se on paljon se ainakin itselle. Mutta ymmärrän kyllä ettei oma ratkaisuni sovi kaikille. Enkä siis itsekään eronnut siksi, että olisin kuvitellut päätyväni yhteen sen henkilön kanssa, vaan nimenomaan siksi, että halusin kunnioittaa itseäni, antaa vapautta tunteilleni hengittää ja olla loukkaamatta toista. Hän ilmaisi asian joskus niin, että häntä se ei haitannut kunhan olisimme olleet yhdessä, mutta se haittasi itseäni.

Tuosta silti sen verran, että jätä kokonaan nuo puheet toisen osapuolen hakkaamisesta. Ne on sun ja naisystäväsi välisiä asioita eikä kenenkään muun. Itse sanoin omassa tilanteessani silloin joskus että jos sitä kolmatta ja varmasti osaksi tunteistani tietämätöntä henkilöä yritetään mitenkään sekoittaa asiaan tai jos asiaa edes selvitellä sen enemmän, niin suutun enemmän kuin voi uskoa enkä anna sitä ikinä anteeksi, vaikka kaiken muun annan. Minun onnekseni entinen oli ymmärtäväinen ja sanoi ettei hänellä ole mitään halua vahingoittaa sitä osapuolta ja halusi jättää rauhaan. Siitä syystä olen eron jälkeen suostunut olemaan hänen kanssaan kaveri. Muuten en olisi ollut jos hänellä olisi ollut pienintäkään halua sotkea muita viattomia henkilöitä meidän välisiin asioihin. Joten ole sinäkin muita ihmisiä kunnioittava, vaikka tilanteet on vaikeita. Se kannattaa kyllä pitkässä juoksussa. Aina ei oo täydellistä ja toisiin ihastumisiakin tapahtuu, mutta väkivallalla ei pidä uhkailla ketään.

Äänestä

Nyt keksin, mitä jos aloittaisit keskustelun vaan yleisellä tasolla pettämisestä, missä kulkee pettämisen rajat, mitä nainen sanoisi jos sinä vaikka tapaisit toisen naisen ja tulisi flirttailua tms.
Tietenkin niin, ettei nainen haista palaneen käryä ja huomaa että virität jonkinnäköistä ansaa. Nainenhan voi tulla toisiin aatoksiin,
yleensä kun on "pettämistä" se on niinkauan jännää kun omassa parisuhteessa ei puhuta oikein syvällisiä eikä olla kartalla kuinka tärkeää tämä suhde molemmille on.
Kun oman kumppanin kanssa syntyykin yhtäkkiä keskusteluja, sekä puhutte rakkaudesta ja suhteestanne, niin hän voi aivan hyvin seuraavassa viestissä jo sanoa ylimääräiselle miehelle hyvästit..
Näin voit jopa hyödyntää suhteenne parhaaksi naisesi (mahdollisesti) kokeman huonon omantunnon, jota hän ehkä tuntee jo viesteistä.
Tai sitten alat oikein superhyväksi mieheksi, niin naine ainakin tuntee huonoa omatuntoa. ainakin sitten eroat omalta kannaltasi tyylillä, vs että saisit hepulikohtauksen, ja tulisit dumpatuksi kesken vollotuksen että nainen pettää ja mikä sen miehen nimi on että vetääturpaan jne.

Äänestä

Vältä turhaa draamaa äläkä pelaa mitään pelejä.
Ota asia suoraan ja kiertelemättä puheeksi naisesi kanssa. Kyllä sinä hänen reaktioistaan heti huomaat, että kannattaako suhdetta jatkaa vai pistää astiat jakoon.

Äänestä

Minäkin olen samaa mieltä, asiat pitää puhua. Sinun ei pidä tuntea syyllisyyttä että luit viestit, vaistosit palaneen käryä ja vaistosi oli oikeassa. Tyttö on aikamoinen syyllinen itse kun kirjoittelee tuollaisia miehen kanssa. Tuo ei kuulu parisuhteeseen. Et ansaitse tuollaista käytöstä. Toisen viestien lukeminen on laitonta mutta enpä ole kuullut että kukaan pettäjä olisi vienyt asian poliisille.

Toinen asia on miettiä, että haluatko olla ylipäätään tuollaisen naisen kanssa. Onko nainen tarpeeksi kiinnostunut ja sitoutunut sinuun? Pääsetkö tilanteen yli vaikka puhuisitte? Yksi vaihtoehto on vain jättää nainen ilman selityksiä. Löydät varmasti paremmankin naisen.

Itselläni kävi niin, että pitkäaikaisen suhde alkoi väljähtää ja mies oli paljon bilettämässä. Olisin halunnut erota mutta mies ei suostunut. Minulle heräsi epäilyjä ja luin miehen tekstiviestejä. Niistä löytyikin tosi outoja juttuja, mutta ei mitään tosivakavaa. Mies siis tiesi että luen viestejä ja poistikin ne aina ennen kuin tuli kotiin, jos sammumiseltaan ehti. No kerran hän sammui kesken viestittelyn ja katsoin viestin joka oli auki. Se oli yhtä vihjaileva kuin nuo sinun kertomat. Minulle se riitti. Kun mies heräsi niin kyselin viestistä ja mies väitti että ei hän muista kuka nainen on kyseessä.

Tuon päivän ajan tunteeni olivat hyvin ristiriitaiset, yritin selitellä asiaa itselleni, mutta ei, en voinut ajatella muuta kuin eroa. Siinä meni koko elämä uusiksi. Onneksi sain erottua, se oli meille molemmille parhaaksi, mieskin oli ratkaisuun tyytyväinen jonkin ajan kuluttua.

Meitä on toisenlaisiakin naisia. Itse kun seurustelen, en kaveeraa enkä viestittele vieraiden miesten kanssa. En harrasta mitään kahdenkeskisiä juttuja muiden miesten kanssa.

Parisuhteessa tosiaan pitäisi olla yhteiset, molemmille sopivat pelisäännöt.

Äänestä
  • haha, mies sammuu kesken tekstiviestin kirjoittamisen, ja sun syys jättää hänet on se että viesti oli toiselle naiselle:) Ihmisillä kummat prioriteetit.

    Äänestä

  • voi jee.. kirjoitti:

    haha, mies sammuu kesken tekstiviestin kirjoittamisen, ja sun syys jättää hänet on se että viesti oli toiselle naiselle:) Ihmisillä kummat prioriteetit.

    halooo pahvi!
    tottakai kyseinen viesti varmaan sisälsi jotain sopimatonta jollaista ei laitella muille kuin sille omalle kumppanille...

    Äänestä

Mun mielestä varatun ihmisen aktiivinen huvikseen pitkiä aikoja "chattailu" toisen sukupuolen kanssa on inhottava piirre, jollaista en haluaisi/sallisi omalle kumppanilleni, eikä mielestäni kuulu parisuhteessa olevan henkilön käytökseen. Se on jollain tasolla henkistä pettämistä ja johtaa helposti myös oikeaan pettämisseen. Mitä ihmettä joutavanpäiväistä juttua voi olla niin paljon toisen kanssa, ellei ole mielenkiintoa? Some on pettäjien paratiisi ja tekee paljon mielipahaa ja myös kostamisen helpoksi ja kierre on valmis.

Mun mielestä, kun aletaan vakavaan suhteeseen. pitää sopia puolin ja toisin rajat some:ssa ja muussakin elämässä, joilla mennään ja myös noudattaa niitä.

Äänestä
  • ja hän on jutellut samaan tyyliin kolmen miehen kanssa ja yksi heistä on hänen entinen ihastuksensa koulusta...
    Kyllähän minäkin juttelen kavereille, naisille tai ei, mutta en minä varattuna alkaisi lirkuttelemaan hänelle ja juttelemaan rivoja! Siitä mitä tehdään ku nähdään ja kuinka kovaa painan sua ja kuinka puren sun rintoja ja kuinka nuolen suo" tuollaiset keskustelut eivät kuulu varatun naisen/miehen arkipäiväiseen keskusteluun muiden kanssa.. Toivottavasti naiseni katuu tekojaan kun olen lähtenyt..

    Äänestä

kaukosuhteet ei toimi

Äänestä

Tollaista touhua ei tarvitse katsella. Sinulla on hienot periaatteet ja tarvitset itsellesi paljon paremman naisen. Sinun pitää kertoa asia hänelle ja ilmoittaa,että sinä et enää jatka varmasti et tule katumaan että jätit tollasen törkimyksen. Joku parempi odottaa sinua jossain ihan varmasti.

Äänestä
  • Haluaisin neuvoja tai kokemuksia siitä miten ihmeessä saan kerrottua sen että luin hänen viestit netistä?
    Huvikseni?
    Mustasukkaisuuttani?
    Luottamuksen puutteen takia?
    Vai yritänkö keksiä tekosyyn mitä olen jo miettinyt että " olin menossa nettiin ja siihen oli jäänyt auki sinun tunnukset facebookkiin ja luin viestisi ja olen pahoillani siitä ja kadun tekoani. Mutta silti en voi unohtaa lukemaani ja sitä, että olet kehdannut jutella sen kaltaisia asioita meidän seurustellessa"
    Olisiko tuo järkevin tapa kertoa?
    koska en vain voi sanoa suoraan että luin viestisi ja nyt se on loppu.

    Äänestä

  • Miten kertoa hänelle kirjoitti:

    Haluaisin neuvoja tai kokemuksia siitä miten ihmeessä saan kerrottua sen että luin hänen viestit netistä?
    Huvikseni?
    Mustasukkaisuuttani?
    Luottamuksen puutteen takia?
    Vai yritänkö keksiä tekosyyn mitä olen jo miettinyt että " olin menossa nettiin ja siihen oli jäänyt auki sinun tunnukset facebookkiin ja luin viestisi ja olen pahoillani siitä ja kadun tekoani. Mutta silti en voi unohtaa lukemaani ja sitä, että olet kehdannut jutella sen kaltaisia asioita meidän seurustellessa"
    Olisiko tuo järkevin tapa kertoa?
    koska en vain voi sanoa suoraan että luin viestisi ja nyt se on loppu.

    Peräänkuulutat rehellisyyttä ja olet valmis keksimään tekosyitä? Mitä jos kertoisit totuuden?

    Toinen kysymys sitten on, miten tästä eteenpäin. Itse en hyväksy tuollaista viestittelyä, mutta ehkä se on naisystävästäsi tuntunut jännittävältä ja imartelevalta eikä hänellä ole ollut aikomusta viedä asiaa sen pidemmälle?

    Luottamus on joka tapauksessa menetetty eivätkä asiat palaa ennalleen. Oletko valmis yrittämään? Siinä tapauksessa teidän täytyisi asettaa selkeät rajat ja sun pitäisi pystyä elämään sen epävarmuuden kanssa, ettet koskaan voi olla varma. Toisaalta, kukapa meistä voisi?

    Äänestä

  • mä vaan kirjoitti:

    Peräänkuulutat rehellisyyttä ja olet valmis keksimään tekosyitä? Mitä jos kertoisit totuuden?

    Toinen kysymys sitten on, miten tästä eteenpäin. Itse en hyväksy tuollaista viestittelyä, mutta ehkä se on naisystävästäsi tuntunut jännittävältä ja imartelevalta eikä hänellä ole ollut aikomusta viedä asiaa sen pidemmälle?

    Luottamus on joka tapauksessa menetetty eivätkä asiat palaa ennalleen. Oletko valmis yrittämään? Siinä tapauksessa teidän täytyisi asettaa selkeät rajat ja sun pitäisi pystyä elämään sen epävarmuuden kanssa, ettet koskaan voi olla varma. Toisaalta, kukapa meistä voisi?

    totta puhut, parempi sanoa suoraan kuin valehdella. Ajattelin vain helpoimpaa keinoa kertoa. Niinkuin aikasemmin lukee, reaktiostahan minä sen nään onko se keskustelu ollut millä tasolla. Kiitoksia nyt kuitenkin viesteistänne. Erotkaa ensin ja sitten vasta alatte uutta etsiskelemään.

    Äänestä

  • Niiinppäniiiiinn kirjoitti:

    totta puhut, parempi sanoa suoraan kuin valehdella. Ajattelin vain helpoimpaa keinoa kertoa. Niinkuin aikasemmin lukee, reaktiostahan minä sen nään onko se keskustelu ollut millä tasolla. Kiitoksia nyt kuitenkin viesteistänne. Erotkaa ensin ja sitten vasta alatte uutta etsiskelemään.

    Voit ensin tunnustaa että kävit vakoilemassa hänen facebookkiaan ja että olet pahoillasi siitä. Ota ensin nöyränä vastaan muijan sättimiset, joita oletettavasti tulee. Kuuntele sitä muutama minuutti myötäillen ja anteeksipyydelleen. Sen jälkeen sano että teidän pitää puhua myös toisesta aiheesta, siitä mitä hän puhuu toisen miehen kanssa chatissa. Jos hän yrittää palata siihen, että et olisi saanut lukea sitä, niin voit sanoa että olette jo puhuneet siitä ja olet pahoillasi, mutta siihen on enää turha palata. Sen jälkeen täysin perääntymättä ja anteeksipyytelemättä tivaat muijalta mitä hän tuolla käytöksellä hakee, onko hän ollut intiimissä kontaktissa miehen kanssa tai suunnitellut sellaista jne.

    Älä hyväksy sitä jos hän ei suostu asiasta puhumaan tai alkaa syyllistää sinua vakoilusta. Jos hän ei suostu asiasta puhumaan, nöyrästi tunnustamaan kaikkea ja pyytämään anteeksi, voit sanoa ettei suhteella ole tulevaisuutta jos tuo on hänen reaktionsa. Koska tottahan se on. Jos nainen ei tuosta voi olla nöyrän rehellinen, niin varmasti tulee vielä pettämään sua tai on jo tehnyt sen.

    Äänestä

  • Dino Rex kirjoitti:

    Voit ensin tunnustaa että kävit vakoilemassa hänen facebookkiaan ja että olet pahoillasi siitä. Ota ensin nöyränä vastaan muijan sättimiset, joita oletettavasti tulee. Kuuntele sitä muutama minuutti myötäillen ja anteeksipyydelleen. Sen jälkeen sano että teidän pitää puhua myös toisesta aiheesta, siitä mitä hän puhuu toisen miehen kanssa chatissa. Jos hän yrittää palata siihen, että et olisi saanut lukea sitä, niin voit sanoa että olette jo puhuneet siitä ja olet pahoillasi, mutta siihen on enää turha palata. Sen jälkeen täysin perääntymättä ja anteeksipyytelemättä tivaat muijalta mitä hän tuolla käytöksellä hakee, onko hän ollut intiimissä kontaktissa miehen kanssa tai suunnitellut sellaista jne.

    Älä hyväksy sitä jos hän ei suostu asiasta puhumaan tai alkaa syyllistää sinua vakoilusta. Jos hän ei suostu asiasta puhumaan, nöyrästi tunnustamaan kaikkea ja pyytämään anteeksi, voit sanoa ettei suhteella ole tulevaisuutta jos tuo on hänen reaktionsa. Koska tottahan se on. Jos nainen ei tuosta voi olla nöyrän rehellinen, niin varmasti tulee vielä pettämään sua tai on jo tehnyt sen.

    "Älä hyväksy sitä jos hän ei suostu asiasta puhumaan tai alkaa syyllistää sinua vakoilusta. Jos hän ei suostu asiasta puhumaan, nöyrästi tunnustamaan kaikkea ja pyytämään anteeksi, voit sanoa ettei suhteella ole tulevaisuutta jos tuo on hänen reaktionsa."

    Me emme täällä tiedä kaikkea. Mun nähdäkseni nainen ei ole suostunut mihinkään, joskaan ei ole myöskään katkaissut keskustelua.

    "Älä hyväksy..." No mitä pitäis tehdä, jos nainen ei puhu? Mistä tietää, onko hän tunnustanut kaiken? Mikä riittää todisteeksi?

    Äänestä

  • 1+7 kirjoitti:

    "Älä hyväksy sitä jos hän ei suostu asiasta puhumaan tai alkaa syyllistää sinua vakoilusta. Jos hän ei suostu asiasta puhumaan, nöyrästi tunnustamaan kaikkea ja pyytämään anteeksi, voit sanoa ettei suhteella ole tulevaisuutta jos tuo on hänen reaktionsa."

    Me emme täällä tiedä kaikkea. Mun nähdäkseni nainen ei ole suostunut mihinkään, joskaan ei ole myöskään katkaissut keskustelua.

    "Älä hyväksy..." No mitä pitäis tehdä, jos nainen ei puhu? Mistä tietää, onko hän tunnustanut kaiken? Mikä riittää todisteeksi?

    "
    Me emme täällä tiedä kaikkea. Mun nähdäkseni nainen ei ole suostunut mihinkään, joskaan ei ole myöskään katkaissut keskustelua."

    Niin no ajatus oli että nainen kertoo sen mitä on tapahtunut ja tunnustaa jos on tunnustettavaa. Jos nainen ei suostu tuollaisesta asiasta puhumaan, niin onhan se aika epäkunnioittavaa ja tuhoisaa luottamuksen kannalta.

    " No mitä pitäis tehdä, jos nainen ei puhu? Mistä tietää, onko hän tunnustanut kaiken? Mikä riittää todisteeksi?"

    Jos nainen ei suostu puhumaan (tätä kai tarkoitit?), niin silloinhan hänellä on joko jotain salattavaa tai todella huono asenne. Kumpikaan ei lupaa hyvää suhteen jatkon kannalta. Jos nainen on tympeästi hiljaa, niin sanoisin että jos tässä suhteessa ei olla nöyrän rehellisiä ja avoimia, niin siltä putoaa pian pohja pois. Ja kun pohja putoaa pois, mä lähden.

    Et mistään tiedäkään. Toki jos on aikaisempaa viestihistoriaa vielä, niin sitä voi pyytää katsottavaksi ja jos nainen ei siihen suostu, niin vetäisin aika rankat johtopäätökset asiasta. Jos tollasia viestejä laittaa, niin silloin on myös velvollisuus näyttää mahdolliset todisteet siitä että mitään ei ole oikeasti tapahtunut.

    Äänestä

Jätä se pettävä akka, ilman mitään selityksiä. Parasta niin.

Äänestä

Sinä voit hyvin sanoa,että näit ne vahingossa. Hän on ollut sinua kohtaan törkeä niin voithan sinäkin pikku valheen heittää. Siinä ei todellakaan ole mitään pahaa. Olis hänkin voinut olla rehellinen ja kertoa,että mitä puuhaa. Miks ihmeessä sun nyt pitäis olla rehellinen. Siksi vain,että olet ilmeisesti perus rehellinen ihminen. Tiedän kokemuksesta,että kun kerrot asian hänelle hän todennäköisesti vastaa että, en minä mitään pahaa sulle tarkoittanut ja se oli vaan semmosta höpö höpö juttua. Älä mene siihen HALPAAN. Ihminen joka toimii näin pystyy pettämään sinua miten sattuu. Varmaan se tekee kipeää mutta lähde mahdollisemman pian,että oma mielenterveytesi säilyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sano terkkuja.. kirjoitti:

Mieleni tekisi tämän viestinluku hetken jälkeen jättää naisystäväni julmasti ja kertomatta todellista syytä lähtööni.
Eli naiseni on jutellut kauan toisen pojan/miehen kanssa netissä kaikenlaista "kivaa ;) "
Tätä voisi kutsua jo nettiseksiksi, mutta missään välissä naisystäväni ei sano suoraan että haluaa harrastaa seksiä kyseisen miehen kanssa vaan ikäänkuin kiusaa miestä.
Tässä pari otetta viestistä:

MIES
- Et tiedä mitä teen ku tuun sinne ;)
Saanko mitä haluan jos tulen sinne ;)

Naisystäväni
- Katotaa sitä si kuule ;)

MIES
- ;) Okeij

Naisystäväni
- Oota vaa kiltisti ;)

MIES
- Kesäl viimestää ;)

Naisystäväni
- näinkö meinaat ;)


Ja yhdessä vaiheessa mies sanoi että ei voi jutella tuollaisia varattujen kanssa ja kysyi että "ethän lähetä tätä miehellesi"
No naisystäväni tähän " No en lähetä:D"

En haluaisi tehdä hätäisiä johtopäätöksiä mutta en tiedä juuri nyt mitä teen asialle?
Tässä tunnetilassa tekisi mieli paiskata kannettava seinään ja hakata nyrkkiä oveen.. Tekstin sekavuus voi vaihdella koska tunteeni mylläävät juuri nyt sen verran että tekisi mieli hakata tuo kyseinen mies joka on naisystäväni kanssa jutellut..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu