Suomi24 treffit

jsp2

Voinko olla 100% varma että suomi24 treffeillä lähettämäni viestit menee perille. Hieman epäilen.

23

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihmettelijänainen

      Miksi epäilet?

    • jsp2

      Viestin vastaanottaja ei käy aina edes katsomassa profiiliani. Ja jos viestittelyssä pääsee alkuun se loppuun kuin seinään ilman mitään järkevää syytä.

    • jak987

      Oon joskus miettinyt samaa. Ollut satunnaisesti tilanteita, että joku on lähettänyt mulle viestin kun on profiilista tykännyt. Oon ihan asiallisesti kysymyksiin vastaillut ja kuulumisia kertonut ja samalla vähän vastaavanlaisia kysellyt toiselta. Sen jälkeen on viestit loppuneet.

      On toki ihan täysin mahdollista että toista ei vaan napannut :) Tuntuu vähän vaan oudolta et muutaman rivin kuulumisten vaihto karkottais jonkun, tai ehkä täytyy alkaa kirjoittamista treenaamaan.

    • del del del

      Riippuu varmasti vähän viestisisällöstä ja iästä.

      Itse deletoin - käymättä profiilissa - viestit kaikilta, jotka
      - ovat pappaikäisiä minuun nähden
      - hakevat seksiseuraa
      - eivät selvät selvästi ole lukenee profiiliani
      - jo viestin perusteella vaikuttavat idiotteilta

      • 76576576576

        Sama juttu.

        Pakko deletoida /estää heti. Ei noista muuten eroon pääse. Mitä sellaisen miehen päässä liikkuu, joka ottaa ilman vastakaikua yhteyttä viisikin kertaa?

        Pahinpia alle 170 senttiset yh-isät. Lapsettoma naisena "kiinnostaa" tosi paljon äitipuolen asema jossain pesueessa. Miksi nuo eivät lähesty kaltaisiaan naisia??


    • rumamies.

      Mä olen ainakin varma. Siitä tietää että naiset ei vastaa takas.

    • testikaveri

      Eikö tällainen ole helppo kokeilla? Tee toinen profiili ja lähetä omien profiilien välillä viestejä. Tietotekniikassa 100% varmuuteen ei päästä melkein ikinä, mutta tässä tapauksessa testaaminen on varmaan aika simppeliä.

    • Viestittelijä katoaa

      Kyllä niitä viestejä on hävinnytkin välillä, ainakin siinä entisessä palvelussa. Mutta enemmän on sitä että ei vain vastata. Voit testata lähettämällä saman viestin monta kertaa, ei se montaa kertaa katoa, jos ei ole joku isompi katkos. Sitten jotkut ei lue profiiliaan kovin usein, ja viestit poistuu sieltä kahden viikon kuluttua.

    • kysymysylläpidolle

      Hei @suomi24 ylläpito, meneekö teidän treffipalvelussa viestit varmasti perille? Oletteko testanneet? Ainakaan haku ei näytä kaikkia profiileja ja onlinetilat on päällä ja pois ihan sattuman varaisesti, Niin paljon on teknisiä puutteita etten ihmettelisi vaikka tämäkin epäilys pitäisi paikkansa.

      • Ihmettelijänainen

        Ootko varma siitä, että kysymys on todella teknisissä puutteissa? Oon huomannut kanssa, etteivät esimerkiksi uudet profiilit -listaus ja viimeksi kirjautuneiden -listaus todellakaan aina pidä paikkaansa. Uskon, että sillä on syynsä, eikä se ole mikään bugi. Luulen, että esimerkiksi naisten puolella molemmissa noissa hauissa näytetään listan yläpäässä paljon suosikkilistauksia saaneet naiset (ts. kauniit naiset). Siis jos profiililla on paljon suosikkilistauksia, se sijoitetaan viimeksi kirjautuneiden listalla hyvin korkealle, jotta näyttäisi, että palstalla on paljon kauniita, aktiivisia naiskäyttäjiä. Vaikka siis ko. käyttäjät ei olisikaan viime aikoina olleet aktiivisia, niin haku ko. käyttäjät heidät sinne listalle lykkää.


    • Menee varmasti perille mutta ne ei näytä menevän sinne täydellisen suominaisen täydellisen kiiltokuvapojumallivaatimuksien jakelukeskukseen.

    • Ihmettelijänainen

      En usko, että vika olisi tekniikassa, sillä nykytekniikka lienee sen verran varmaa, ettei viestejä noin vaan katoa. Tuo vastaamattomuus voi johtua siitä, että olet kirjoittanut henkilölle, jonka profiili ei enää ole aktiivinen. Treffien käyttäjät ei näytä aina aivan oivaltavan sitä, että tuolla on valtavan paljon "kuolleita sieluja", eli ihmisiä, jotka eivät enää profiiliaan käytä. Syystä tai toisesta se profiili vaan jätetään sinne lojumaan, eikä sitä piiloteta tai poisteta. Tämä tuntuu minusta kummalliselta, varsinkin sellaisten henkilöiden kohdalla, jotka ovat omalla kuvallaan liikkeellä.

      Tuohon keskustelun katkeamiseen veikkaisin olevan syynä se, ettei nyt enää vaan huvita kirjoitella tai jostakin on löytynyt kiinnostavampi henkilö. Onhan tuo todella epäkohteliasta käytöstä, mutta välinpitämättömyys ja piittaamattomuus tuntuvat olevan treffipalstoilla hyvin yleisiä. Virtuaalisuus nyt vain tekee tylyydestä niin helppoa.

    • jsp2

      Ehkä se vaan on sitten niin että toinen vaan jättää vastaamatta. Tuntuu vaan itsestä hölmöltä kun ei tiedä minkä sanan nyt kirjoitti väärään paikkaan.

    • strange or what?

      Heh, itse myös mietin tätä samaa mahdollisuutta vähän aikaa sitten. Kävi niin, että sain erittäin asiallisen ja profiloidun viestin mukavalta, viehättävältä minun ikäiseltä naiselta. Viestistä näki selvästi, että hän oli lukenut profiilini ajan kanssa ja oli taatusti jossain määrin kiinnostunut (kuten minäkin hänestä). Viestissä oli useita asiallisia kysymyksiä, paljon hymiöitä ja kehui jopa kuviani erittäin hyviksi. Noh, itse sitten laitoin hyvin samankaltaisen, hänen profiilissa ilmoittamiin tietoihin perustuvan, asiallisen ja äärettömän huolella kirjoitetun viestin: hokkus pokkus ja ei kuulunut enää mitään takaisin.

      Suomi24 Treffien listauksen perusteella tyttö kirjautui palveluun useita kertoja päivässä, mutta edelleenkään mitään ei kuulunut takaisin.. Suorastaan mystistä, en vain jotenkin voi käsittää, miksi niin asiallisen, fiksun ja oikeasti kiinnostuneen oloinen henkilö lopettaisi viestittelyn kuin seinään, vaikka on itse aikaisemmin laittanut minulle pitkän antaumuksella tehdyn viestin? Itse en todellakaan laittanut mitään härskiä p.askaa takaisin, vaan muotoilin viestin hyvin samankaltaiseksi. Todella, todella hämärää.

      • Junnu122

        Paska treffi paikka jos ei viestit mene perille. Turha tommosella pitää profiilia:)


    • jsp2

      Samoja kokemuksia

    • -M36-

      Ei ne viestit välttämättä aina perille mene. Itsellä oli viime kesänä deittiprofiili, jonka kuitenkin poistin, koska tulos oli surkea. Sain myös sähköpostiin vahvistuksen, että profiili poistettu kokonaan treffipalvelusta. Nyt vuosi siitä ajattelin uteliaisuuttani katsella, että onko paljon tuttujen miesten tekemiä profiileja ja sattumalta löysin oman vanhan profiilini, jonka olin poistanut siis vuosi sitten. En kuitenkaan enää pystynyt kirjautumaan profiiliin, ja katsomaan oliko tullut yhteydenottoja.
      Laitoin tästä palautetta ja kyselyä suomi24, niin sain vastaukseksi: "Osa treffiprofiileista on tullut takaisin näkyville palvelumme uudistuksen jälkeen."
      Tässä ainakin yksi syy vastaamattomiin profiileihin. En usko, että olen ainut kenen profiili on uudistuksen jälkeen palautunut näkyviin, vaikka käyttäjä on sen poistanut.

    • JJJ889

      Toimi viel heinäkuussa mulla viimeks. Mä oon kokeilin 3 eri profiilini kautta lähettää viestit. Ei minkäänlaista vastausta. Suom24 ylläpidon kannatas tarkastaa tilanne. Aika monella on näköjään sama ongelma.

    • eikiinnostalapset

      en avaa viesi ROSKIIN MENI

      • JJJ889

        Heinäkuuta ennen jokaiseen vastattiin ja naiset oli kiinnostuneita..heinäkuun jälkeen ei mitään vastausta. Lähettäny oon varmaan yli 10 henkilölle viestin. Jos on oikeesti että kyseisiä naisia ei kiinnosta niin erikoinen yhteensattuma kun vertaa kun aikasemmin jokaiseen viestiin vastattiin. Mä sanoisin että kannattas tosiaan suomi24:n tarkistaa koko sivusto.


    • MIKSI AINA VAIN TULEE,ettÄ OLET PÄIVÄN KIRJOITUKSET JO KÄYTTÄNYT, VAIKKA AN OLE YHTÄÄN AINUTTAKAAN LÄHETTÄNYT. ja siten en saa tärkeää viestiä lähettää. Nyt t<rvitsen sen suomi24treffri-sivun virheebn pois, kosa kiireist asiaa, sillä lähdemme tänään matkustamaan XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX x x x cx x x x x x x x x x x Ninimerkki se-elisabet

    • Suomi24-treffisivuen pitäjät !!!!! korjatkaa äkkiä virhe ! Ä K K I Ä !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! xxxxxx Miksi V A L E H TE L E T T E ???? , että viestittelyjen kiintiö on täynnä, vaikka ei olisikaan yhtään lähettänyt. JA tänä-päivänä on jo eir päivä xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx se-elisabet

    • komppaan

      Joidenkin idiootti naisten chattipaikka, jossa tuskin kukaan aloittaa edes nettideittailun. Ja miten voisikaan, kun viestejä näytti singahtelevan kymmenille.
      Jäljellä jotain kälyisiä ihme ikä yms. toiveineen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3607
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2694
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      81
      2647
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2418
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      92
      2363
    6. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      262
      2205
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      45
      1943
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1769
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      15
      1501
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      149
      1418
    Aihe