Onko kukaan tilaillut varaosia suoraan saksasta tai jostain verkkokaupasta. Näillä suomen toimijoilla aina tavarat loppu. yleisiä kommentteja "menee 6viikko", "Ei tiedä milloin seuraavan kerran tilataan" ottaa päästä. isoimmat toimijat.
jos jollakin hyviä linkkejä ja kokemusta, laita linkkiä.
Matkailuauton (Hymer) varaosat netistä
5
4046
Vastaukset
- tilaamaan vaan
Täällä on niin vähän autoja että käytännössä varaosat ovat tilaustavaraa. Varsinkin sellaiset jotka eivät ole yleisosia vaan esim jonkun merkin ja mallin jonkun vuosimallin osia.
Saksassa autoja on muutama kymmenen kertaa enemmän kuin meillä ja niinpä siellä liikkeillä on paremmat varastot. Ja keskusvarasto lähempänä. tavara tulee sieltä liikkeeseen parissa päivässä.
Tuosta voi valita haluamansa jponka kanssa käy Hymerin osista kauppaa:
http://www.hymer.com/cms/DE/Service/handelspartner/Suche.html&country=D
Ja yleisvaraosia kuten vaikka vesipumppu tms ei kannata todellakaan ostaa sen oman merkin kaupasta. Niistä on laajin valikoima tarvikeliikkeillä esim
www.fritz-berger.de
www.movera.de
jne
. - Hymeristi
Itse en saanut Suomesta mistään integroituun hymeriin pyöreää etulamppua, hymerin edustajat eivät edes vastanneet sähköpostikyselyihin. Laitoin kyselyn Saksaan Myncheniin hymerin liikkeelle ja uusi lamppu tuli alle viikossa kotiin. Suomesta ei kovin helposti hymerin osia saa
- Tyäeläkeläinen
Pahviputkenpäät kanattaa Hymmermopiilissa tukkia trasselilla talviseisokinajaksi, hiiret tahtovat muuten etsiä talvisuojaa.
- tukeva-lääkitys
Ja pahvipäät kannattaisi Niuassa vaivuttaa talvihorrokseen, niin eivät hilluisi täällä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406993
- 323948
- 453330
- 402949
- 172726
- 372238
- 162196
- 412153
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482087- 402058