Tapasin mielestäni aika romanttisesti yhteen mieheen rautatieasemalla kesäkuun alussa ja vaihdoimme puhelinnumeroita. Illalla sitten soittelinki jo hänelle ja seuraavana iltana hän hyppäsi junaan tuli luokseni.
Vietimme kuuman yön ilman sen suurempia tutustumisia ja seuraava päivä/yö oli aika hiljasta. Ei paljon juteltu tai tutustuttu sen enempää vieläkään.
Kun hän lähti parin päivän jälkeen takaisin kotikaupunkiinsa jäin kaipaamaan häntä kovasti. Siinä miehessä oli jotain sellasta sanoinkuvaamatonta. Sen jälkeen ollaan soiteltu ja tekstailtu aika tiheeseen tahtiin ja oon huomannu itestäni että taidan olla ihastunu siihen mieheen. Mutta tällä on samassa kaupungissa missä hän asuu nainen johon hän on ihastunut tai jopa rakastunut ja välillä tuntuu siltä että hän ei paljon halua olla mun kanssa tekemisissä.
Mitä mun pitäisi tehdä? Jättää hänet rauhaan vai yrittää pitää hänestä kiinni loppuun asti? Onko se ahdistavaa jos melkein päivittäin laitan viestiä ja ehdotan uutta näkemistä? Haluaisin erilaisia näkemyksiä asiasta. Onko miehistä ahdistavaa jos yhden yön juttu ottaa sinuun uusiksi yhteyttä?
Oon pulassa enkä tiedä mitä tehdä.. Tää mies on vaan jotenkin kaikin puolin mun unelmien täyttymys..:)
Ihastunut yhden yön jutusta?!
1
427
Vastaukset
- Moralistiko ?
Sepä se, pitäs tutustua ensin hieman paremmin puoliso ehdokkaaseen, eikä hypätä heti sänkyyn, jos haaveilee yhteisestä tulevaisuudesta..
Saithan yhden hyvän yön, sait tutuksesi miehen joka ei halua sitoutua sinuun, mutta on valmis ehkä tulemaan taas joskus luoksesi.
Loit toimillasi mieheen vaikutuksen, "olet helppo tapaus", ei miehet kaltaisiisi sillä lailla ihastu, että hylkäisivät puolison jota kunnioittavat ja rakastavat.
Luovuta touhu, nosta omaa rimaasi sänkyynmenon suhteen, jos etsit itsellesi vakisuhdetta, etkä halua nauttia vain yhdenyön suhteista.
Tuo tuttavuutesi kuulunee siihen ryhmään, joka haluu olla hurmaava ja suosittu.
Hän kerää satunnaisia suhteita ja sai taas yhden suhteen kokoelmiinsa.
Oo sinä nainen äläkä ala keräämään satunnaisia seksisessioita, jos et oo niihin valmis, yhdenyön suhteita harrastavia ei enää kaikki miehet naisina pidäkkään, ovat keksineet niille muita harrastuksiin viittaavia nimityksiä, joita minä en suostu kirjoittamaan, koska en oo niitä valmis käyttämään, vaikka usein nimityksiä kuulenkin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267073Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1116188Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400