Etäsuhteen paussi

Payssi

Olemme olleet suhteessa noin kymmenen vuotta, aloitimme netissä tutustumisen. Tapasimme siitä sitten melko nopeasti ja muutimme yhteen kahden vuoden tutustumisen jälkeen. Yhteistä asuinkumppanuutta ei kestänyt kauaa, kun tahdoin jo pois hänen luotaan omiin oloihini.

Nyt kun olemme taas olleet muutaman vuoden eri paikkakunnilla etäsuhteessa - tavanneet muutaman kerran kuukaudessa ja puhelimessa/skypessä päivittäin, olen kypsynyt tilanteeseen olla jatkuvasti 'varalla' - kun herraa sattuu kiinnostamaan olla yhteyksissä.

Tänään sitten pistin paussin päälle. Katsellaan kuinka kauan tämä kestää!

1

170

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaukaa hyvä

      Siis miehesi ei tunnu enää olevan jutussa mukana täysillä ja hänen ehdoilla olette menneet viime ajat. Ei kuulosta sinun kannaltasi hyvältä. Onhan tuollainen etäsuhde haastava, mutta et siis pitänyt myöskään asuinkumppanuudesta hänen kanssaan. MIkä ylipäätään on asia, miksi olette noinkin kauan olleet suhteessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe