Vain yhden singlen julkaissut Unicef oli suomalaisen hardcoren ennalta-arvaamattomin yhtye, joka ei tehnyt juuri mitään selvinpäin. Rahan sijasta bändin keikkapalkkio oli kaksitoista ja puoli pulloa Sorbusta, mikä tarkoitti kolmea pulloa per soittaja ja puolikasta pulloa per roudari. Yleensä keikkaliksa huuhdottiin kurkusta alas jo saman illan aikana: yksi pullo ennen keikkaa, toinen keikan aikana ja kolmas keikan jälkeen.
Tukevan humalan ansiosta Unicefin keikat eivät koskaan olleet tylsiä. Kun bändi buukattiin Lepakkoon lämmittelemään Popedaa, solisti Tino työnsi lavalla hakaneulan kyrpäänsä ja yhdisti sen kettingillä poskeensa. Myöhemmin Oslossa mies leikkasi kirveellä kakkossolisti Jonzan etusormen irti. Basisti-kitaristi Rane Raitsikan mukaan irtileikattu sormi ei koskaan kuivunut, vaan muuttui ajan myötä mustaksi ja mätiväksi. Lisäksi osa sormesta päätyi hämähäkkien ja matojen syömiseen erikoistuneen Tinon vatsaan.
http://www.youtube.com/watch?v=oRMEotowsoo
http://www.nrgm.fi/artikkelit/viisi-alkoholisoituneinta-kotimaista-hardcorepunk-pioneeria/
Aika ekstreemiä, häh?
Unicef oli raju bändi.
-Käkimassa-
1
1291
Vastaukset
- ,,,
Uh huh!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653266- 1412301
- 921858
- 1691547
- 851428
- 651426
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741389- 691172
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771130Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341078