http://aijaa.com/rtTApe
27 pudotettua kiloa takana. pituutta on 169cm, olisi kiva kuulla minkä painoiselle näytän nykyään muiden mielestä, omaan silmään näytän edelleen samalle kuin liki 30kg sitten :D
27 pudotettua kiloa takana. pituutta on 169cm, olisi kiva kuulla minkä painoiselle näytän nykyään muiden mielestä, omaan silmään näytän edelleen samalle kuin liki 30kg sitten :D
Vastaukset 31
Vanhimmat
Luulisin joku 51-54kg, itse olin kaks vuotta saman painonen, mutta sitten mulla todettiin kilpparin vajaatoiminta ja lisämunuaisen uupumus ja ennen sitä kortisolin liikatuotanto oon aina ollu luonnostaan hoikka, mutta nyt painan 63kg, pahimmillaan 72kg, yritän pikku vauhtia laihtua takaisin kun sain lääkkeen.
Hui kauhea kun olet laiha, kylki- ja lantioluut törröttää pahan näköisesti. Jossain aika lähellä alipainon rajaa olet, korkeintaan 55 kg, luultavasti alle. Lopeta jo laihduttaminen, hyvä tyttö, ennen kuin henki menee.
Postasitko kuviasi myös Kiloklubiin, siellä oli äskettäin hyvin saman mallinen vartalo?
en tietääkseni ole laittanut sinne kuviani? käytän kyllä kys. palvelua mutten pahemmin tee muuta kuin kirjaa syömiseni. jollain ilmeisesti samantyyppinen vartalomalli vain.
Veikkaisin n. 55
toi kuva on otettu aika selvästi muotinäytöksestä että en usko että oot tossa. Ei pahalla siis :D mutta toi editointi.. realismi kunniaan.
what :::D
Joku 70 kg.
No tosiaan näytät kauheelle valaalle. Joku 90-110kg olisin veikannu.
ehkä jotain 40-45kiloa, sua pari senttiä lyhkäsempänä ja sen painosena näytin suht tuolta, mitä omat silmät ei sillon nähneet, vaan samalta omissa silmissä kuin parikymmentä kiloa painavampana. enkä levitellyt kuviani netissä, ainakaan mitään hyvää luulisi sun saavan näistä kommenteista.... laihduttaa ei sun tarvi, vaan HOITAA ITSES KUNTOON. en itsekään uskonut, kun mulle niin sanottiin, enkä uskois vieläkään, kun tää sairaus jyllää mielessä.
En osaa painoa arvioida muuten kuin että aivan järkyttävän näköinen luuranko. Ei edes tissejä.
50-55kg. Ihan normaalilta näytät. Et ole liian laiha. Onnittelut, jos olet lähes 30kg pudottanut ja tuolta näytät. Näytät siltä, miltä ihmisen kuluukin. Nyt vaan pidät yllä nykyisen ruokavalion ja muistat syödä terveellisesti. terveellinen ruoka ei ketään lihota, kun syö sen verran mitä kulutus on.
Miksi ihmisen pitää näyttää rumalta luurangolta?
Miksi muka tuo on ruma luuranko? Itsellä ei ole tissejä vaikka olen lihonut. Mielummin sitten takaisin 54kg:hen jotta olisi edes jotain naisellista siroutta. Tuohon tahdon takaisin, kun ei ne tissitkään siitä lihottamisesta kasvaneet.
Ällöttää tämä "normaalin" ihanne joka on LÄSKI!
Niin ihmetyttää...munkaan mielestä tuossa ei oo mikää luuranko :D normaali, hoikka nainen! mutta nuo onki läskien mielipiteitä, ne ehkä ajattelee näyttävänsä hoikemmilta jos muutkin lihois :D
Olen näköjään unohtanut koko ketjun täysin. Kuvassa painan siis n.54kg! Nykyään 6kg vähemmän....
48 kg/169 cm on merkittävä alipaino! Jokainen tavallaan, mutta en ymmärrä, miksi laihuutta ihannoidaan.
Joku väitti, että läskien mielipide on se, että olet kuvassa liian laiha. What? Jokaisella on omat kauneusihanteet. Jos omasta mielestäni olen normaalipainoisena kivan näköinen, niin jonkun mielestä olen auttamatta läski. Mielestäni sinä joka kirjoittelet täällä, että on normaalia olla laiha, niin et tiedä mistä puhut. On normaalia olla normaalipainoinen. Laiha tarkoittaa jotain normaalipainoa alhaisempaa (luiseva, kuiva, alipainoinen...). En halua haukkua aloittajan kroppaa, mutta toivon, että ihmiset ymmärtäisi, että laiha ei ole normaali. Piste.
Tuon kuvan tytössä ei olis ollut kiloakaan vataa laihduttaa. Olet sairas anorektikko. Hae apua. Anoreksian seuraukset voivat olla aivan kamalia ja kulkee nukana koko elämän - ellei kuole. Noin 5% anorektikoista kuolee.
Huhhuh, kuvan tyttöhän on ihan normaalin näköinen (nuori?) hoikka nainen. Normaalikäsitys näköjään hämärtynyt kun luurangoksi haukutaan.
hyi saakeli.
Oot ihan liian laiha. Lihota muutama kilo. :) Parempi kuitenkin kuin liian lihava. Mut tollaset "hyi saakeli" kommentit on ilkeitä, paljon mielummin minulla sinun kroppa olisi kuin olisin ylipainoinen. Tosi hyvältä näytät jos lihotat muutaman kilon :) Näytät ehkä 44-48 kg nyt..
Olet todella laiha ainakin edestä päin, Veikkaisin itsekkin, että lähempänä 45kg,koska lihaksia sinulla ei näytä olevan mikä toisi painoa lisää
http://aijaa.com/wZMGKI
entäpä tää?
Nätti olet! :-) Siis nimimerkki "tätä". Mutta aloittajan kuva on järkyttävä, anorektinen.
Samoilla linjoilla edellisen kirjoittajan kanssa:D
Tuohon 3-5 kg lihasta 3 kg läskin tilalle, niin kroppa on kunnossa. Nyt se on pehmeän löysä. Näkee, ettei toi kroppa harrasta liikuntaa.
65. saman verran ku mä. mut oot pitempi. ite oon 163
tai siis näytät pidemmält...
ja aloittaja näyttää 45 kg. käsissä vois olla lihaksia =)
Painat jotain 73 kg tai niillä huitteilla
Olen itseasiassa juuri samat 163 cm ja 53 kg,
Vastaukset tukevat aika lailla omaa käsitystäni siitä että näytän 10 kg lihavammalta kuin olen ja hoikalta vasta kun olen alipainoinen. Rasvaprosentti on inbodyn mukaan 16 ja harrastan kyllä liikuntaa.. en tiedä että pitäisikö pudottaa vai tyytyä tähän..
Ihan tyhmää kysyä kuvasta, paljonko ihmiset luulevat kuvan nuoren naisen painavan. Arviot voivat mennä +/- 10kg pieleen. Paino on vain luku eikä sillä ole merkitystä. Olet hoikka! Näyttää siltä, että olet treenannut vatsalihaksia sitten ekan kuvan oton jälkeen, vaikket poseeraakaan fittness-tyyliin. Vaikutelma voi johtua eri valaistuksessakin kuvissa. Koska lihas painaa enemmän kuin läski, paino voi olla jopa hiukan noussut, mutta voi olla samakin.
Lopeta omaan napaan tuijottelu ja kuvien levittely äläkä laihduta. Jos laihdutat tuosta, sinusta tulee ruma ruipelo ja voit sairastua mm. anorexiaan. Siihen sairastuneista kuolee 5% eikä hengissä selvinneillekään käy hyvin. Seurauksena sydän - ja suolistovikoja lopun ikää. Noin on hyvä.