Naisystävä ei osaa puhua älyllisiä

Tämä minua harmittaa, kun on muuten niin mukava, ja nättikin. Ei seuraa ajankohtaisia tapahtumia mitään; ei tiedä esim. mikä on vakaussopimus, miksi kannattaisi liittyä Natoon jne.

Yleisesti ottaen miehet kyllä tuntevat paremmin päivänpolttavat asiat; naisia kiinnostaa enemmän muoti ja juorut. Kai se on sitten se miehen ja naisen välinen ERO, mikä tässäkin on vaikuttamassa !? :-/
4233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vakaussopimuksen tietäminen tekee älykön? Anna mun kaikki kestää. Kysymys on kiinnostuksenkohteista. Naiset ja miehet, yksilöt, ovat kiinnostuneita erilaisista asioista. Älykkyyttä tuskin määritellään sinun kiinnostusten pohjalta. Minä olen älykkönainen, mutta en löydä miestä, jolla olisi tunneälyä...

Äänestä

Natoon ei tosiaan kannata liittyä eikä siitä tarvii edes puhua. En minäkään tiedä jostain kauneus jutuista mitään ja naiset niistä puhuu jatkuvasti. Olenko sii tyhmä.?

Äänestä

EI Natolle jos yhtään sitä peräänkuulutettua älyä omaatte! Ja saman tien ulos EU:sta.

Itse asun Nato-maassa joka ei onneksi sentään kuulu eikä halua EU:n.

No, se siitä.
Minun probleemani on se, että on kuin neulaa hakisi heinäsuovasta kun yrittää löytää m i e s t ä joka osaa keskustella, omaa mielipiteitä muustakin kuin naisten p:n ja tissien koosta ja mallista, viinan hinnasta ja siitä miten kännissä viime viikonloppuna tuli oltua ja miten sikailtua!
Ei tarvise tietää mikä on vakaussopimus, arvostan omia harkituja mielipiteitä, keskustelutaitoa yleensä kaikesta maan ja taivaan väliltä, o m i a mielipiteitä eikä lehdistä luettua valmiiksi painettua!
Vaan mistä löytäisin sen miehen...

Äänestä
  • "Ei tarvise tietää mikä on vakaussopimus, arvostan omia harkituja mielipiteitä, keskustelutaitoa yleensä kaikesta maan ja taivaan väliltä, o m i a mielipiteitä eikä lehdistä luettua valmiiksi painettua!"

    Juuri näin! Älykkyyttä ei todellakaan mitata sillä, miten hyvin opettelee ulkoa lehtijuttuja!

    Ap:lla on vain asennevamma naisia kohtaan, siitä hänen harminsa on peräisin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


älykkönaista hakien kirjoitti:

Tämä minua harmittaa, kun on muuten niin mukava, ja nättikin. Ei seuraa ajankohtaisia tapahtumia mitään; ei tiedä esim. mikä on vakaussopimus, miksi kannattaisi liittyä Natoon jne.

Yleisesti ottaen miehet kyllä tuntevat paremmin päivänpolttavat asiat; naisia kiinnostaa enemmän muoti ja juorut. Kai se on sitten se miehen ja naisen välinen ERO, mikä tässäkin on vaikuttamassa !? :-/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu