2 viikon vesi paasto

paastoilija

olen suunnitellut pitäväni kahden viikon vesi paaston :) johon kuuluisi vettä maitoa ja vitamiineja purkista :) voisiko joku näistä asioista tietävä kertoa onko tämä hyvä tapa aloittaa elämänmuutos ja pudottaa ylimääräisiä kiloja?:)

4

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietämätön

      Onks sulla oikeesti ylimääräisiä kiloja vai ootko normaalipainonen? Ja miten ihminen saa pidettyä verensokerinsa sopivana ettei pyörry, koska kun mä kerran paastosin kolme päivää juoden pelkkää vettä, niin mä kyllä pyörryin... Mut en tiedä kyllä vesipaastosta mitään, joten toivottavasti tänne tulee vastauksia. :)

    • Älkää nyt viitsikö!

      Vesipaastoon ei kuulu maito eikä vitamiinit :-)

      Paasto ei ole hyvä tapa aloittaa uutta elämäntapaa, ellei sitten tavoitteesi ole kuolla nälkään ja siirtyä toiseen elämään. Paastolla et opi syömään oikein. Et voi harrastaa liikuntaa. Paasto syö lihaksesi, joten kulutuksesi vähenee -> lihot entisestään. Paasto jää suurimmalla osalla kesken ja ahmit nälkääsi. Saat vain syömishäiriön.

      Laita ruokavaliosi kuntoon. Esim. Jutan dieetillä pääset järkevästi alkuun. Muutaman kuukauden päästä lisää öljyjä. Silloin olet jo huomattavasti kevyempi lähtöpainostasi riippuen.

      • paastoilija

        Ei taida olla kokemusta vaan musta tuntuu tietoa.


      • Älkää nyt viitsikö!
        paastoilija kirjoitti:

        Ei taida olla kokemusta vaan musta tuntuu tietoa.

        Ei ole henkilökohtaista kokemusta paastolla laihtuttamisesta. Olen ollut nestepaastolla pari kertaa, mutta en laihdutusmielessä. Lähinnä idea oli helpottaa henkistä pysähtymistä, hetkessä elämistä ja arvojen järjestämistä.

        Sen sijaan olen seurannut paastolla laihduttajia. He ovat ikuisia laihtuttajia, siis edelleen ylipainoisia. Ja lihovat jojoilusta johtuen jatkuvasti. Kitudietteillä ei laihdu pysyvästi kuin n. 99% laihduttajista. Etsi netistä lisää tietoa.

        Elämäntapojen täysmuutos on ainoa keino laihtua ja pysyä normaalipainossa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      238
      2699
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1144
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1098
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      841
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      41
      817
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      805
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      127
      793
    Aihe