Paras geelilakka

Tessales

On tullut testattua aikas monia geelilakkoja viimeisten vuosien aikana ja oikeastaan ylivoimaisesti paras lakka on mielestäni ollut Mia Secretin gelux geelilakka...(kestävyys, koostumus, kiilto). Riittoisa n. 17€/plo., ei ole tod. kallis hinta laatuunsa nähden. Asiakkaani ovat kehuneet järjestään. Lakkaa myy vain yksi verkkokauppa Suomessa.

4

9674

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lakkajuttuja

      Ystävättäreni joka tekee kynsiä vaihtoi CND:n Shellac lakat Mia Secretin Gelux lakkoihin. Kertoi syyksi hinta-laatu suhteen.

      Yritin googlettaa noiden shellacien hintoja mutta en löytänyt kuin geluxien http://www.jtcosmetics.fi/mia-secret-tuotteet/uv-geelilakat/

      Tietääkö joku paljonko shellac lakkapullo maksaa, taitaa olla niinkin että niitä ei saa ostaa kuin koulutuksen käyneet?

    • lakkajuttuja
    • EICOSMETICS

      Ja mainostus jatkuu...

    • gynnet

      ^ Tässä lisää mainoksia, varo! ;)
      Allergisoiduin kolmen kuukauden geelilakan käytön jälkeen akryylille, joten sitä sisältäviä geelilakkoja tai geelikynsiä en voi enää käyttää. Ihan tällaiseksi linkissä oleviksi sormeni eivät ehtineet, sillä olin tietoinen geelilakan allergisoivasta mahdollisuudesta, ja poistin lakat heti kun havaitsin sormenpäässä kummallisia oireita geelilakkauksen jälkeen. Toivottavasti kaikki näkevät tämän, ennenkuin alkavat käyttää geelilakkaa tai geelikynsiä, sillä riski on aina olemassa, vaikka vain murto-osa käyttäjistä allergisoituu.
      http://chezmaryahnails.blogspot.fi/2011/12/rakennekynnet-ja-allergia.html

      Jenkeissä käydessäni ostin tavallisen Target-marketin hyllystä tämmöistä akryylitöntä geelilakkaa kuin Pink Armor. Linkissä myös käyttäjien arvioita yhdestä viiteen tähteen: http://www.amazon.com/Pink-Armor-Nail-Gel-Seen/dp/B00B8Z2LRQ

      Tsekkasin inci-listan pullon kyljestä ainakin viisi kertaa, ennenkuin uskalsin uskoa, että siinä ei todellakaan ole akryyliä. Pullo maksoi 9 dollaria, joten menetys ei olisi ollut suurensuuri, jollei tuo olisi toiminut. Se toimii kuitenkin aivan loistavasti. Tavallisen Uv-lakan kestoon sillä ei pääse, mutta se toimii kuitenkin normilakkoja paremmin. Olen kokeillut lähes kaikkia Trindin, Opin, Sally Hansenin ja muiden suositeltujen merkkien vahvistavia alus- ja päällyslakkoja, ja tuo on selvästi niitä parempi kestoltaan. Ainoa miinus on pinkki väri, joten sitä ei voi käyttää kaikkien värien kanssa päällyslakkana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      332
      11441
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      36
      3496
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3067
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      99
      2781
    5. 89
      2641
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      45
      2469
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      155
      2384
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2274
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1481
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1455
    Aihe