Pelottavat naiset

Mies1985

Oletko kohdannut sellaisia? Olin kerran eräällä leirillä ja kohtasin siellä 17-vuotiaan teininaisen. Ensimmäisen kohtaaminen oli, kun katsoimme toisiamme laiturilla ja hän hymyili. Silloin sain hyvän vaikutelman.

Kuitenkin ajan kuluessa hän alkoi vaikuttamaan omituisemmalta, jotenkin poissaolevalta ja vähän hitaalta myös. Sen lisäksi hänellä oli kännykän soittoäänenä vauvan itkua. Kysyin erään teinimiehen (15-16v) mielipidettä tuosta tytöstä, eikä hänkään sitten oikein lämmennyt.

5

213

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öiusvöisuhsäho

      Tyypillistä miehen puhetta. Kun nainen ei ole heti haarat auki, eikä muutenkaan ole naama jatkuvasti pieremässä, ollaan heti, että onpa omituinen.

      • Mies1985

        Yksikään nainen ei ole 'heti haarat auki'. En silti sano niistä samaa.


    • Kyllähän se on myönnyttävä että oikein mustan puhuvasti meikattu ja tuimalla ilmeellä olevat naiset saavat mut ainaki hieman varpaalleen... ei sillai että pelästyisin, mutta pieni paniikki nappula iskee päälle ja saa hyvin varovaiseksi.

    • en ole pelokas mut

      No tiedän yhden naisen, joka maalaa naamansa hammastahnalla ja pukeutuu tosi erikoisesti ja katsoo tosi vihaisesti. Se on pikkasen pelottava, mut en usko et tekis kuitenkaan mitään.
      No jotkut narkkarinaiset on väkivaltaisia ja tosi mustasukkaisia. Mun ex meni naimisiin yhden narkkinaisen kans ja se nainen puukotti sitä päähän.

    • Ottakaas huomioon, että monet itsestään epävarmat nuoret naiset voivat peitellä tuota arkuuttaan tekeytymällä ulkoisesti koviksiksi. Minkään yleisen v-mäisyyden, saati sitten huumeidenkäytön kanssa tuolla ei todellakaan ole mitään tekemistä, vaan paremmin tutustuessa nainen voi paljastua oikein herttaiseksi.

      Itsekin olin ennen vähän tuollainen tapaus, vasta nyt kolmenkympin jälkeen alkaa tuo ulkokuori vähitellen rakoilemaan. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      20
      5323
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      50
      1381
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      11
      807
    4. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      778
    5. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      47
      769
    6. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      46
      762
    7. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      757
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      746
    9. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      8
      734
    10. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      725
    Aihe