Buffet Saint-Marie konsertti

Arnold.

Oli miellyttävä konsertti tiistaina 9 heinäkuuta Savoy teatterissa! Tosin olen tottunut siihen, mikäli paikalla on lapsia he pitkäsyvät ja ottavat esityksen haltuunsa, nyt sen tekivät muutama aikuinen nainen ryntäillen paikoiltaan riehumaan esityslavan eteen ja välillä jopa takaisinkin paikallen, täten häiriten esitystä. Tosin esityksestä riehaantui ainakin yksi miespuolinenkin yleisön edustaja tuomaan tanssitaitoaan julki. Artisti oli hieman vaivaantunut ja oli kuin ei olisi huomannutkaan häiriköitä. Että sellainen tapaus tälläkertaa!!

3

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laila K.

      Osa meistä suomalaisistahan osaa olla vielä primitiivisiäkin ja pidetään sitä rikkautena, vaikka tosin se joskus häiritseekin varsinaista esitystä!

    • Martti K.

      Olin myöskin paikalla, häiriköt mahdollisesti "viherpiiperöitä" joiden mielestä heillä on oikeus tehdä mitä halavat!

    • Tiina,

      On tyydyttävä siihen että yleisössä on niitäkin jotka eivät hallitse käytöstapoja, joko alkoholin tai aivan muuten vaan ilman alkoholia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      110
      2423
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2111
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1667
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      58
      1632
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      155
      1560
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1466
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      153
      1440
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      112
      1190
    9. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1186
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      26
      1158
    Aihe