Muodikkaat silmälasit?

19v Muotia etsimässä

Olen tässä kohta hankkimassa uusia silmälaseja ja minulla olisi tiettyjä toivomuksia niiden suhteen
-Ei peitä silmiä
-Söpöt ja muodikkaat
Mutta kun en oikein tiedä millaiset ovat muodikkaat tai söpöt..
Voisitteko te muodista tietävät hieman valaista minua?
Laittakaa mielellään kuvia!

5

1143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tällästä.

      Tällä hetkellä silmälaseina on suuressa muodissa pilotti malliset ja pyöreät tai pyöreähköt silmälasit. Jos tahdot jotain hallitsevampaa ja massiivisempaa niin ray-ban original silmälaseina, kaikkia äskeisiä löytyy samoja malleja aurinkolaiseina. Itsellä on nuo viimiset mustana silnälaseina ja löytyy myös täysin pyöreät aurinkolasit. Pidän niistä paljos. :)

    • Isot muovisangat IN

      Isot muovisankaiset on nyt in, metallisangat on out!!
      Kysy liikkeiden myyjiltä mikä sinulle sopisi, he osaavat auttaa sinua etsimään juuri oikean malliset lasit sinun kasvoillesi;)
      Oikeiden lasien löytämiseen voi mennä aikaa, mutta kärsivällisyys palkitaan!

      Nämä ovat mielestäni hyvin tyylikkäät:
      http://img.avatv.fi/mn_kuvat/ava/muoti/2012/11/1531714.jpg

      • muista aina tämä

        Tuon tyyliset lasit ovat äärimmäisen rumat! Täydellisen oksetuksen saa yhdiställä niihin luonnottoman mustan äijätukan.

        Optikot yrittävät myydä laseja typeryksille sillä verukkeella, että ne ovat muodikkaat, sopivat kasvoihin ja ties mihinkä. Fakta on kuitenkin, mitkään muovihäkkyrät naamalla ei ketään kaunista, jos lasit tarvitsee, niin sitten sellaiset huomaamattomat ilman kehyksiä. Näille silmälasikauppiaat ovat keksineet pilkkaavan nimityksen "hengettömät" juuri siksi, että saisivat myytyä pokia laseja tarvetta enemmän muotisyillä ja erilaisilla ajan tyylisuunnilla.


    • 16v tiili
    • Pyöreetlasit

      Mistä löytyisi pyöreät silmälasit? En ole löytänyt suurimpien ketjujen kehysmallistoista muuta kuin paksuja muovisankaisia pyöreitä laseja.

      Olen kapea kasvoinen ja haluaisin sirot, mahdollisesti metalliset pyöreät lasit - missä niitä olisi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      289
      11327
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      133
      7020
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      99
      5741
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      38
      5108
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4291
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3989
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3534
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3511
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3045
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      79
      3010
    Aihe