ei ehkä rehellinen

niin...??

Niin, tyttäreni on menossa naimisiin.En usko että hän tietää ihan kaikkea miehestään ja hänen asioistaan. On epäilys, että mies mahdollisesti on varastanut pieniä summia rahaa tutultaan. Tämän sain tietää kiertoteitse, joten on hankalaa mennä kyselemään asian perään, ei tosin mahdotonta. Joitakin kummallisia asioita myös on sattunut. Nythän tietenkin on niin ,että mielikuvituskin voi tehdä tepposiaan, jos ei ihan luota. Tyttäreni ei myöskään tunnu tietävän tarkalleen miehen velkoja. He ovat tunteneet muutaman vuoden, että mikään äkkinäinen päätös tämä naimisiinmeno ei toki ole. .
Tyttäreni haluaa lapsia ja biologinen kellokin käy. Mies on ollut ennemmin naimisisssa ja hänellä on lapsia. Lapset ovat pääosin äidillään.
Jos kysyn tyttäreltäni että minkä verran hän tietää miehensä raha-asiosta, hän välttelee ja miltei suuttu. Riittävästi ,on vastaus.
Niin, pointtihan on että tiedän jotain mitä tyttäreni ei tiedä miehestään. Välillä mietin että suurentelen ja välillä havahdun että kysymys on omasta lapsestani.Että jospa asiat eivät ole niinkuin hän ajattelee...Että jospa hänen miehensä ei olekkaan se, mitä hän antaa ymmärtää..

2

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liina Anniina

      Puhu suoraan tyttärellesi, mitä sinulle on kerrottu hänen miehestään. Tyttärellä on oikeus tietää, koska jos nuo epäilyt ovat vain juoruja, niin ne pitää päästä oikaisemaan.

      On tyttäresi miehelle tosi ikävää, jos juorut ovat valhetta. Ei kukaan haluaisi joutua sellaisen mustamaalauksen kohteeksi.

    • mek

      Ehdotappa tyttärellesi että tekee avioehdon jos tiedät miehen valoista niin ei tytär joudu maksumieheksi jos hommaavat yhteistä omaisuutta. Tämä asia hoitaa sen että näkee onko mies tyttäresi rahijen perässä vain muuten. Sellainen ehto että vain yhtienen omaisuus kuuluu avioeikeiden piiriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      63
      2925
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      56
      2542
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      104
      2199
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1395
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      33
      1247
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      185
      930
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      83
      873
    8. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      76
      852
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      139
      789
    10. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      736
    Aihe