http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194688377213/artikkeli/puheenaihe tyton puute sairastuttaa miehenalun.html
Tytön puute sairastuttaa miehenalun
.................
19281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ratkaisevin puute, joka kullakin kolmella joukkomurhaajalla lyhyessään elämässään on ollut, on naisen puute. Breivikin ihmissuhteista ei ole toistaiseksi paljastunut muuta kuin, että hänellä on äiti. Olisi ihme, jos häneltä löytyisi tyttöystävä. Ei ollut Auvisella eikä Saarellakaan.
Pekka-Eric Auvisella oli todellisen tyttöystävän sijaan kuuma nettiromanssi ihmisvihasivuilla viihtyvän ulkomaisen nuoren naisen kanssa. Saaren menestys tyttöystävän metsästyksessä ei todennäköisesti ollut parempi.
Mikä on paras nuorelle miehellä sopiva neuvo elämää varten? Sen kertoo Alan Arkinin näyttelemä isoisä ahdistuneelle pojanpojalleen Little Miss Sunshine -elokuvassa: ”Nai montaa naista, poika, ei vain yhtä, vaan monia.” Ohje on härski vain, jos sen sellaiseksi haluaa ymmärtää.
Jos Auvinen, Saari tai Breivik olisivat saaneet vähän seksiä ja edes välillä jonkun tyttöystäväkseen, kenestäkään heistä ei olisi tullut joukkomurhaajaa.
Breivikillä oli tyttöystävä.
http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/europe/120118/last-girlfriend-norwegian-mass-murderer-breivik-gives-interview
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/norway/9022870/Anders-Behring-Breivik-was-a-male-chauvinist-says-last-girlfriend.html
http://www.huffingtonpost.com/2012/01/18/last-girlfriend-of-norweg_n_1214154.html
Mikäli tulee ilmi, että kellään noista kolmesta ei ollut peräpukamiakaan, niin tarkoittaako se, että peräpukamien puute aiheuttaa psyykkisiä sairauksia ja tekee joukkomurhaajaksi?
Olette te palstan vajakit surkuhupaisia päähänpinttyminenne.
Minussa juttu herättää hilpeyttä.
Joukkomurhien ehkäisemiseksi onkin säädettävä laissa teininaisten yleinen pillunantovelvollisuus pillunsaamattomuusuhan alaisille miehille. Rumat voidaan vapauttaa pillunantovelvollisuudesta. Pari lakisääteistä pillunantokertaa ei taatusti loukkaa sitä feministeille niin pyhää "itsemääräämisoikeutta" edes niin paljon kuin miehille pakollinen asevelvollisuus, koska velvollisuuspillua annettuaan nainen voi vapaasti mennä levittelemään haarojaan ihan kenelle huvittaa.
Nyt tytöt, tehkäämme yhteiskunnasta parempi paikka myös runkkarimiehille. Päästäkäämme kaikki nussinnan piiriin. Yhteisen turvallisuutemme tähden, välttääksemme vastaisuudessa murhenäytelmät, haarat horolleen, limalävet levälleen ja pillua kaikille!
Älä unta näe. Mieluummin kärvistelen hitaalla tulella kuin antaisin vajukille. Miten siitä hajusta ja häpeästä pääsisi ikinä eroon. Å
Pitäisi säätää laki että teurastamoilta lähetetään nautojen utareet ja värkit vajukeille. Miehillä olisi ylimääräinen vero siihen asti kunnes menisivät naimisiin jolla katettaisiin kulut.
Minä en kyllä ymmärrä, kuka tuollaista on voinut kirjoittaa.
Ei naisen saamattomuus tee kenestäkään luuseria vaan luuserius aiheuttaa saamattomuutta.
Juuri näin.
Luuseris -> naisettomuus -> mielenterveysongelmat/vieraantuminen todellisuudesta -> joukkomurha tai seksuaalirikos
Vaikka oletkin periaatteessa oikeassa, hyväntekeväisyys pillu pelastaisi silti ihmishenkiä.
Niin tai aiheuttaisi enemmän ongelmia atm:n mustasukkaisuuden, seksuaalisen kykenemättömyyden yms. takia.
Voihan se olla että ihmishenkiä olisi jossain vaiheessa säästetty, jos mainituille tapauksille olisi tyttöystävä löytynyt. Tai säästettäisiin ehkä tulevaisuudessa, jos joku potentiaalinen joukkomurhaaja saisi naisseuraa. Sitähän ei kukaan tiedä.
Mutta onhan se silti selvä, ettei tyttöystävän puute sentään ole kenenkään sellaisen ainut ongelma. Ajatellaanpa lisäksi, millaista seurustelukulttuuri on ns. normaaleissa tapauksissa. Siihenhän kuuluu se, että läheskään kaikki suhteet eivät ole ikuisia vaan nuorilla miehillä (ja naisilla tietysti myös) on useita lyhytkestoisia suhteita ja suhteen alkuja, joiden välissä ollaan ilman tyttöystävää. Niinhän se menee.
Kestäisivätkö nämä Auviset ja muut yhdenkään suhteen kariutumisen? Romahtaisiko heidän maailmansa kenties vielä pahemmin, jos joku nainen jättäisi heidät? Sellaista voi epäillä. Jos niin on, niin eihän se tyttöystävä heitä auta muuten kuin korkeintaan lykkäämällä räjähdystä tuonnemmas. Jos lääkkeeksi tarjotaan jotain naisten seurusteluvelvollisuutta tms. niin sitten pitäisi velvoittaa elinikäiseen suhteeseen saman tien. Eihän siinä tietenkään olisi minkäänlaista tolkkua, mutta jos mistään vähemmästä ei olisi hyötyä, niin lääkkeitä kannattaisi etsiä jostain aivan muusta suunnasta.
No mites kun nyt on pidätetty norjalainen kirkonpolttohevimuusikko Varg Vikernes joukkomurhan suunnitellusta..vaimonsa kanssa? Lapsiakin heillä on eli naisen puutetta ei ole ollut eli mikäs hänet sitten on sairastuttanut?
No eihän nyt hevimuusikko ole koskaan naiseton, ja miksi se olisi merkki sairaudesta, että polttelee kirkkoja?
http://is13.snstatic.fi/img/978/1288582678487.jpg
Tuolla toisessa ketjussa kun oli puhetta ihmisten iästä ja ulkonäöstä niin aloimpa ihmettelemään, miten 40-vuotias mies voi näyttää noin vanhalta..
Niille annetaan joilla jo on eikä niille jotka tarvitsisivat. Tämä valitettavasti pätee nykyaikana kaikkeen muuhunkin:
http://www.hs.fi/paakirjoitukset/Suomi on ahneiden hyvinvointivaltio /a1373861333947?ref=tf_iHShuutoboksi_etusivu&jako=97d0700b16b7c32654a258c58daf6aad
ATM on oikeasti homo. Ettei mukamas naista saa on vain peitetarina.
Ei pidä paikkaansa. Kyllä se on jo todella kauan tiedossa ollut asia että naisen saamattomuus sairastuttaa miehen. Onhan niitä päästään viallisia seurustelevissakin mutta silloin nyt ainakin sairastuu jos ei koskaan saa naista.