http://www.youtube.com/watch?v=WJCXMNj2GPE
No, idea olisi, että tästä rallatuksesta nyt joku pilabiiseihin erikoistunut tyyppi vääntäisi runkkareiden kansallislaulun.
Kertosäkeen lauleskelin jo valmiiksi, siitä tulisi paljon monipuolisempi, merkityksekkäämpi & syvällisempi kuin alkuperäisestä:
"
Orkkuun asti runkkaillaan - ämmiin ei laueta milloinkaan!
Kyrpää me vaan hinkkaillaan - naisii ei kaivata laisinkaan!
Tattii me nyt täristellään - akoille ei anneta ollenkaan!
Nessuun me nyt tullaan vaan - pilluu ei tarvita alkuunkaan!
"
Luovutan tämän mestariteoksen alun vapaaseen käyttöön.
Alkuperäiset sanoitukset voi jättää entiselleen ainakin sykkimisen osalta. Ennen kertosäettä oleva osuus voisi olla vaikka:
"näin nousee nahkatappi
kaikella verellänsä
ja jälleen rasvakämmen tuo
se taas terskaa puristaaaa-aa"
'Patasydän' - pilabiisi - idea
fgfghfhrghrhgrhbrh
4
157
Vastaukset
Tu porii ni saat lättyys äpärä.
- fgfghfhrghrhgrhbrh
Uuh oot kovis, nyt melkein pelottaa!
Huhhuh, on kyl porilaiset koviiiii
- PAHA TERSKA
TEEEEEEEEEEEERRRRRSSSSKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA½!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MÄLLI LENTÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ!!!!!!!
- ergegeggggrgf
Onkos joku tehny tästä jo musaversion?
Syytä meinaan vittu ois !!
On meinaan laatua
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.167935- 264765
- 1013949
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi173305- 953175
- 553069
- 332777
- 472582
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132220Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää92025