Legginsit

3+18

En käsitä ihmisiä (laihoja TAI lihavia) jotka käyttävät legginsejä pelkän paidan kanssa. Ne ovat tarkoitettu käytettäväksi kalsareina housujen alla tai hameen kanssa. EI housuina! Kysymys: lähtisittekö kaupungille pitkillä kalsareilla ja paidalla? Ette? No miksi sitten lähdette legginseillä ja paidalla? SAMA ASIA!

Legginsit on kauniimpi muoto sanalle kalsarit.

Pyydän: älkää käyttäkö legginsejä pelkän paidan kanssa, se on vain mautonta.

5

308

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3+18

      Ja vielä: hyvä mittari siihen, laittaisiko yläosan kanssa housut vai legginsit, on se, käyttäisitkö vaatetta ilman housuja julkisesti. Eli minimekkona tunikaa jne. Jos et, laita housut, jos kyllä, voit laittaa sukkahousukankaasta tehdyt legginsit. Saumalliset legginssit ovat aina kalsarit.

    • niponipo4

      Nipo nipo

    • Muodin Paikka

      Berliiniähän pidetään muotitietoisena paikkana ja siellä näitä leggari paituli yhdistelmiä oli todella paljon..., se on ihan ok.
      Se ei ole taas ok, kun paituli on hilautunut ylös ja alushousut näkyy läpi kokonaan kadulla...

    • Mikä harmittaa?

      Oikeastaan juuri tuo saumallisuus on se raja milloin leggarit muuttuu alusasusta päällysvaatteeksi. Jos leggingsit tehdään sukkahousutekniikalla (sääriosa saumaton) ja yhtä ohuena (pikkupöksyt kuultaa läpi) ne ovat alusasu. Mutta jos leggingsit tehdään niin paksusta materiaalista että ne on ommeltava kuten muutkin pitkät housut (sauma sääriosassakin) niitä voidaan hyvin pitää päällysvaatteena. Esimerkiksi en voi missään nimessä lukea alusasuksi ohuesta joustavasta denimistä tehtyjä leggingsejäni (kutsutaan jeggingseiksi). Tämän hetken muotiin kuuluu tiukasti säären mukaan menevät housut.

      Kun nyt ollaan tällä palstalla niin on mietittävä myös sitä sopiiko isokokoiselle naiselle leggingsit lyhyen paidan tai puseron kanssa. Jos lantio ja reidet ovat todella isot, leggingsit korostavat tuota silmiinpistävää kokosuhdetta sääriin verrattuna. Silloin näkymää tasoittaa joko leveämpilahkeiset housut tai pitkähelmainen paituli tai lyhytkin hame joka rikkoo tuon äkkinäisen levenemisen näkymän.

      • Monet nähty

        Aloittajan filosofialla pitää kieltää valkoiset kesähousutkin, koska niistä näkyy alkkarit läpi tai ettei niitä ole....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4976
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2259
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      2134
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      206
      2081
    5. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      213
      1334
    6. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      18
      1118
    7. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      956
    8. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      47
      923
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      877
    10. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      12
      839
    Aihe