avoero, avioero, ihan sama mikä ero- mutta kysymys
miksi (yleensä miehet)
miksi entinen suhde pitää haukkua erossa todella julmilla sanoilla,
keskustellut usean kanssa... uhataan "hakata" , tai hakataan, haukutaan julmilla sanoilla. Miksi miehet tekee niin erossa? ei ymmärrä.
miksi (yleensä miehet)
miksi entinen suhde pitää haukkua erossa todella julmilla sanoilla,
keskustellut usean kanssa... uhataan "hakata" , tai hakataan, haukutaan julmilla sanoilla. Miksi miehet tekee niin erossa? ei ymmärrä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei voi olla inkkarit kanootissa hänellä jos uhkaa hakata. Henkistä ja fyysistä väkivaltaa? Psykopatia, narsismi, joku muu persoonallisuushäiriö miehellä? Alistaa? -Toki moni ihminen ahdistuu erossa ja voi sanan säilä lentää, mutta siinäkin on rajansa. Vaihda tietosi salaiseksi ja muuta sinne missä olet turvassa. Katso ettei työstä, harrastuksesta tai lempikaupasta seuraa sinua. Ovatko hänen exänsä kärsineet samasta.
Uhkaus pitää ottaa aina vakavasti. Onko poliisin luona syytä käydä kysymässä neuvoja? Tehdä ilmoitus, joskaan ei rikosilmoitusta, siitä mies voi seota lisää. Onko sinulla ryöstöhälytin, ladyguard - vaikka sumute ei auta niissä tilanteissa. Vaan heti pois nopeasti tilanteesta, reagoimatta koskaan mihinkään mitä toinen sanoo, puhelin kädessä 112 näppäiltynä valmiiksi. Kulje siellä missä mies ei tiedä sinun liikkuvan, ettei hakkaa oikeasti. Vältä sellaisia yksinäisiä paikkoja, joihin hän voisi tulla autolla. Älä vastaa puhelimeen, ohjaa viestit sähköpostiin, anna kaverin lukea ne. Sitten salainen numero.
Jos kohtaat usean tälläisen miehen. Kannattaa valita miehensä eri paikasta, kuin ennen, ja varmistaa luonnetta pitkin matkaa. Jo aluksi analysoida ihmistuntemuksella. Lisäksi jos mies on normaali, voitaisi asiat puhua läpi erossa. Pahasti naksahtavan miehen kanssa ei voi. Ei voi kuin paeta. -Netissä on paljon pimahtavia tyyppejä, älä sieltä etsi. Jossakin firmassa voi olla "normaalimpaa" miestä. Baarissa voi olla liikaa alkoa käyttäviä, osa ehkä ei ole. Harrastus voisi olla hyvä tai kesätapahtuma. Vaikeaa kaikille löytää, suomi on pieni maa, hyvät varattuja.
hyvät ei ole aina sellaisia jotka on varattu, siellä on pettäjiä ja ovatko he muka hyviä?