mä haluisin tietää onks jollain ollu vastaavaa kuin minulla. yhden baari-illan jälkeen en lähtenyt tämän herran matkaan. kului pari päivää ja hän soitti ja kyselin lähtisinkö tansseihin hänen kanssan, no meikä suostu ja siittä illasta alkoi myös tää yhen illan juttu-kierre.. ollaan ny parin viikon aikana nähty miltei joka toinen päivä ja joka päivä ollaan viestielty ja parina päivänä tää herra on soittanu mulle töistään ja ollaan puheltu pitkii puheluita. aina kun nähdään hauskaa on..
Mies on mua 12vuotta vanhempi ja hänellä on kolme lasta aikasemmist suhteista. ollaan samasta paikkakunnalt joka on pieni jossa kaikki tuntee kaikki. ja tää herra on tuntenut mut pienestä asti.
Siispä haluisin tietää että millasia aikeita tällä miehellä on, siis onko jollain vastaavaa tapahtunu ja miten se on päättynyt vai onko jatkunu yhenillan juttuina?? Suoraan en oo uskaltanu kysyä että mitä se meinaa ku oon aatellu että aik näyttää mutta olis kiva kuulla onko jollain kokemusta tämmöttestä..
Välillä tulee sellanen olo että olen vain henkilö joka antaa mutta välillä on sellattet fiilikset et se haluis enemmänki jotain vakamepaa..
Yhdenyön juttuja useesti saman miehen kans
3
512
Vastaukset
- miesajatus
Mieti nyt ensin omat aatokses kuntoon - - - -sulla on kummiskin mielenkiintoo kaveriin, mut kuin pitkälle oot unelmoinut/aatellut mennä.
Olit melko helppo tapaus, kuten ehkä nykytrendiin kuluu, mies tietysti juoksee sun perässäs, kun oot varmaa saumaa.
Sun on ite otettava ohjat käteen kävi miten kävi, niin kauan kun oot valmis miehen matkaan ja hän pääsee sen kerran tavoitteeseen homma ei ehkä etene.
Keksi joku muu meno johon oot menossa yksin - - -tai yhdessä hänen kanssa, huomaat että onko hän valmis astumaan tuttavapiiriisi.
Onko hän päästänyt/ vienyt sinua lastensa tapaamiseen ??
Siitä se sit lähtee etenemään jos alkaa tulla yhteisiä tuttuja, tietysti jos hän on kova pelimies hoitaa tutustumisetkin pokkana, kunhan vaan saa seksiseuraa. Kun asiat on ruvennut etenemään on hyvä alkaa puhumaan yhteisitäkin asioista eikä eletä kuin eri perheiden ihmiset, hissukseen alkaa ne tunteiden tunnustuksetkin tuleen kuvioihin ja asiat etenee yhteiseen eloon tai sitten ei.
Mulla ei yhdenyön suhteet oo johtaneet kun muutamaan panoon, joskus kuukaus tai kaks, mut sit kun on alettu puhuun että pitäs mennä eteenpäin, oon mennyt ite taaksepäin, - - - -mites täs kävikään näin ??
On mulla ollu suhteita, vuosiakin kestäviä, mut ne on alkaneet seurustelulla >>> paneskelua >>> avioliitto ja lapsia. - - - - - - - - paitsi tää nykyinen elämänkumppani, sekstailtiin jo ekana iltana kun päivällä käytiin syömässä ABC:n baarissa.
Eli kyl ne aikeet selviää, ei niitä täl palstalla voi selvittää, aika näyttää, seuraa ja selvittele, mut älä kiduta itsees ko.asialla, ota selvää hitaasti muttas varovasti - b gb r4gvfcedc
Eihän se enää oo yhden yön juttu, jos ootte monesti tavanneet....
- 89o
kasvattamaan lapsia!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201737
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991558Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy441066Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29919Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?40910Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50836Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44792Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56768Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37750