Naiset, kertokaapa, kuka näistä prinsseistä on eniten mieleenne. Siis ulkoisesti ja ulospäin itsestään antamansa kuvan perusteella.
http://www.topnews.in/files/Prince-Harry_4.jpg
http://noahhunt.org/PrinceWilliam/2006-2007/willsbaby.jpg
http://theroyalcorrespondent.files.wordpress.com/2013/01/cp2013.jpg
http://www.fpa2.com/upload/images/SAS le Prince Albert II de Monaco(2).jpg
http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/uutiset/ulkomaat/muut_henkilot/miehet/484602.jpg
http://www.topnews.in/files/Prince-Harry_4.jpg
http://noahhunt.org/PrinceWilliam/2006-2007/willsbaby.jpg
http://theroyalcorrespondent.files.wordpress.com/2013/01/cp2013.jpg
http://www.fpa2.com/upload/images/SAS le Prince Albert II de Monaco(2).jpg
http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/uutiset/ulkomaat/muut_henkilot/miehet/484602.jpg
Vastaukset 27
Vanhimmat
Haakon, ehdottomasti! Jopa liian hyvä prinssiksi.
Joutui tyytymään käytettyyn YH:aan.
"Tyytymään". Voi herrajumala teitä ja teidän tasojanne. Haakon olisi varmasti saanut kenet vaan, mutta hän halusi puolisokseen Mette-Maaritin, koska rakasti tätä. Haakonille Mette-Maaritin sinkkuäitiys ei ollut mikään este ja hän rakastaa Mette-Maaritin poikaa kuin omaansa. Miksi teidän "tasoihmisten" on niin vaikea ymmärtää sellaista asiaa kuin rakkaus. Ei puolisonvalinta ole pelkkää kylmää laskelmointia, niin kuin täällä usein annetaan ymmärtää.
Haakon meni naimisiin rakkaudesta. Hänellä on hyvä itsetunto eikä välittänyt, että mitä muut hänestä ajattelevat. Jos järjellä ajattelee, niin M-M oli aika hyvä valinta, koska hänestä tiesi, että ainakin kykenee saamaan jälkikasvua;)
Tosi hienoa, että on niitäkin, jotka ajattelevat puolisoaan myös tunteella eikä vain järjellä kuten esim. Charles teki Dianan kohdalla.
Ihan liikaa ihmiset miettivät sitä, että nostaako statustani tämän auton/vaimon/asunnon/vaatteen hankinta. Pitäisi vain keskittyä siihen, mikä itsestä hyvältä tuntuu ja jättää tasohömpötykset omaan arvoonsa.
pyrkivät nostamaan omaa tasoaan itseään tasokkaamman miehen avulla. Tämä on luonut kestämättömän tilanteen parisuhdemarkkinoille.
Mette-Maarit sai YT-miehen, sinä et tule saamaan. Laske rimaa ja tyydy tasoiseesi mieheen.
Jos rakastaisi kuin omaansa, niin kaitpa hän olisi kruununperijä.
On yksi olemassa minulle juuri sopiva. Eikä hänen tarvitse olla prinssi, enkä ole itse prinsessa. :)
Kruununperijän tulee olla biologisesti kuninkaallista sukua. Adoptiolapsi ei peri kruunua
Jos rakastaisi, niin vaatisi lakiin muutosta tai haistattaisi piut paut koko systeemille ja muuttaisi Australiaan.
Oikeat sanat! :)
>Tosi hienoa, että on niitäkin, jotka ajattelevat puolisoaan myös
> tunteella eikä vain järjellä kuten esim. Charles teki Dianan kohdalla.
Charles ei Dianaa halunnut vaan äitinsä kuningatar Elisabeth pakotti Charlesin naimaan Dianan! Uhkana oli kruunun menetys. Charles olisi halunnut naida Camillan ja saikin hänet lopulta.
Haakon otti Mette-Maaritin, sillä huhujen mukaan M-M oli niin taitava sängyssä. Tiedä häntä pitääkö paikkaansa, mutta ainakin Haakonilla olisi luullut olevan pelivaraa. Jotain Mette-Maaritissa siis on.
Haakon meni naimisiin korkeintaan PR-mielessä, koska ajatteli keräävänsä pisteitä ottamalla jonkun YH:n äpärän siipiensä alle. Ikuisen rakkauden julistaminen julkisuudessa ei kuitenkaan poista sitä seikkaa, että kulissien takana Haakon nussii hovineitoja ja kaikkia muitakin tarpeeksi laadukkaita naisia sydämensä kyllyydestä. M-M:llä ei tähän ole mitään sanottavaa, koska hänellä on vain menetettävää jos Haakkoni päättäisi heivata tämän. Älkää kuvitelkokaan, että tosielämän kuningaalliset muistuttaisivat pätkään jotain Disneyn sadun prinssejä.
Madeleinem ja hänen miehensä kanssa haluaisin harrastaa ryhmäseksiä. :D
Harry, koska osaisi pitää vain hauskaa. Carl Philip toisena. On vain olevinaan tosissaan naisten kanssa.
http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/01572/SNN2509B-_1572148a.jpg
Kreivi Lingren
on panomies!
Haakon! Hän on hieno mies.
Italian ex-kuningassuvun prinssi Emmanuel oli ainaki nuorena tosi kuuma.
William on tyypillinen Ytm, on ulkonäköä ja rahaa jolla saavuttaa se ulkonäkö sekä koulutus. Voisi olla tavoiteltu ja kuuluisa ilman ulkonäköäkin.
Emmanuele Filiberto siis.
http://dtti.it/wp-content/uploads/2012/01/filiberto.jpg
Entäs Albanian Leka. Ex-kuninkaallisia hänkin
http://www.president.al/wp-content/uploads/2012/08/princ_leka-e1344424041510.jpg
Jep. Äiti vain urheilija, vaimo vain näyttelijä. Eikä vaimo edes kaunis.
ovat loisia, joiden ei pitäisi kuulua nykyaikaan.
Oikeastaan ei kukaan näistä; korkeintaan Haakon on sinne päin.
Prinsseistä mieleisin olisi Belgian (kuninkaan sisarenpoika) Prinssi Amedeo.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbwg7upjdl1rp574ho3_400.jpg
Mun mieleeni on Tanskan prinssi Frederick.