Kertokaapa omenalta tuoksuvia tuotteita. Tykkään Head & Shoulders -shampoosta ja LdB -deodorantista, joissa on omenainen tuoksu. En nyt siis tarkoita omenan kukkaa, vaan itse hedelmää. Vihreä omena on paras, raikas ja kirpeä. Jos joku tietää jonkun vartalosuihkeen tai vastaavan, olisin kiitollinen. Enää ei saa edes sitä Yves Rocherin Pomme d'Api -lastentuoksua tai suihkusaippuaa.
Omenaa
19
2624
Vastaukset
- Hedelmäiset tuoksut
Kokeile Body Shopin tuotteita,josko niistä löytyisi sulle sopivaa.Siinä sarjassa on
ainakin satsuman,greipin ja persikan tuoksuisia suihkugeelejä ja muita
tuotteita,luulisi että löytyy myös omenan tuoksuistakin.- Omppula1
Valitettavasti ei ole ainakaan juuri nyt saatavana, joskus aiemmin on ollut.
- all about adam
Tuli mieleen menneiltä vuosilta ihana omenan tuoksuinen hajuvesi eli All About Eve by Joop!. Mehevän vihreän omenan tuoksu eli juuri sellainen mitä sinä etsit.
- Omppula1
Valitettavasti tuotakaan ei saa enää, valmistus on lopetettu.
- all about adam
Omppula1 kirjoitti:
Valitettavasti tuotakaan ei saa enää, valmistus on lopetettu.
Joop! All About Eve-tuoksua saa tilattua parfyymi.fi nettikaupasta (40ml maksaa 37,95€).
- Omppotuoksut
Sitten on Donna Karanin Be Delicious Fresh Blossom hajuvesi,omenan tuoksuinen.
- Omppula1
Mulla on tuota Be Delicious-tuoksua, mutta haen sellaista joka ei ole makea hajuvesituoksu, vaan sellainen raikkaampi, kuten vartalosuihkeet yleensä on. Suomesta ei taida tällä hetkellä saada mitään sen kaltaista. Luottokortitta ei ulkomailtakaan ilmeisesti saa ostettua.
- Omppotuoksut
Lisää omenan tuoksuista löytyy XZ sarjasta,aito omena shampoo.
- Vinkiksi
Kappus-merkkiä myy ainakin Stockmann, vihreää omenaa on palasaippua ja pieni suihkushampoo. Pikkupullo tosin 3 €, joten ei ihan halvimmasta päästä.
- hyppää hypoon
apteekin elivo sarjassa on
shampoo, suihkusaippua, hiuksiin jätettävä hoitosuihke ja vartalonkuorinta hypotuoksuista omenaa.
myös sarjan d-vitamiinissä on omena makuna. Joten omenoida voi itsensä sisäisesti ja ulkoisesti
http://www.elivo.fi/etusivu/ - Omppu tuoksut
LdB sarjasta löytyy myös omenan tuoksuinen suihkuvoide,jota ei välttämättä löydy muista kaupoista kuin Sokos ja Prisma.
- Omenaa
Lisää ompputuotteita löytyy Erittäin Hieno Suomalainen shampoo ja hoitoainesarjasta,sellainen kuin omenaista hoivaa lasten shampoo ja hoitoaine.Sitten myös Natusan Kids sarjasta omena shampoo&hoitoaine.
- Omppua
Omenan tuoksuisia Compact kynsilakanpoistoaine ja Nina Riccin Nina hajuvesi,omenan muotoinen pullo.
- Vinkki
Ainakin hajuvesiä omenan tuoksuisia löytyy Donna Karan Red Delicious ja D&G Light Blue hajuvesi,H&M:ltä Hello Kitty vartalosuihke apple,sitten astianpesuainetta,
huuhteluainetta,nestesaippuaa ja kynttilöitä. - ompputuoksu
Joopin All about Evea minäkin olisin ehdottanut, se on omppuisin tuoksu mitä markkinoilta löytyy. Nuo muut ehdotetut eivät tuoksu ollenkaan omenalle.
- Omppo tuoksut
Tuota Joopin All About Evea ei taida saada enää mistään ja valmistus lopetettu,
niinkuin joku mainitsikin jotain sen suuntaista.Nuo muut ehdotukset tuoksuu kyllä omenalle,myös vihreälle,raikkaalle ja kirpeälle omenalle.
- Omppula1
Kiitos kaikille vinkeistä. Olen löytänyt myös tuota All about Eve -tuoksua Nordicfeel-nettikaupasta. Se on aika kiva, mutta aavistuksen liian imelä, vaikka sieltä sen omenankin haistaa.
Paras löytämäni raikas/kirpeä omppu on ollut OPI Avojuice Crisp apple -käsivoide. - Herkkutuoksu
Tiger-kaupassa on omenan tuoksuista edt:tä 4 €. Tuoksu kestää vain hetken, mutta on suihkauttaessa ihanan omenainen.
- Kenzoooooooooo
Jos Joopin omenatuoksu miellyttää, voisin kuvitella että myös Kenzon ihan eka tuoksu olisi hyvä, tosin en tiedä saako sitä enää enkä muista mikä sen nimi oli. Ei ollut kuitenkaan se vino pullo. Ostin laivalta ja silloin pullo oli läpinäkyvä, itse aine vihertävää ja sen korkissa oli sellainen rosoinen kukan muoto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1064743Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744001447- 1891094
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101078Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna86990Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11932Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47921tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt10917- 64911
- 64876