Miksi mies valitsee lopullisen hiljaisuuden pienen riidan jälkeen, vaikka on hieman aikaisemmin ylistänyt naista monin sanoin?
Mikä voi olla niin suuri asia ettei mies voi enää olla naiseen yhteydessä?
Kaikki miehethän eivät toimi näin. Yleensä ne huonokäytöksiset vain.
Mutta kun luultu hyväkäytöksinen mies toimii näin, mistä se johtuu?
Mikä voi olla niin suuri asia ettei mies voi enää olla naiseen yhteydessä?
Kaikki miehethän eivät toimi näin. Yleensä ne huonokäytöksiset vain.
Mutta kun luultu hyväkäytöksinen mies toimii näin, mistä se johtuu?
Vastaukset 4
Vanhimmat
jos se on kyllästyny yrittämään? kyllästyny riitoihin? yrittäny saaha toimimaan mutta sitte kuitenki jättäny lopen siihen. tai jospa se kaikki on ollu pelkkää esitystä? ylistämisestä tuli tämä mieleen.. sellaisista saanu sellaisen mielikuvan ettei olla kovin tosissaan ja sitte ku nainenki tekee sen ns. viimeisen tekonsa niin ei jaksa enää.
Hyväkäytöksisenä miehenä vastaan että ehkä nainen on nalkuttavaa ja riitaa haastavaa sorttia niin että sen kanssa asiat tuntuu kuin perse edellä puuhun nousemiselta, mikään ei tunnu sujuvan kun kaikesta miehen tekemisestä löytyy jotain vikaa, ehkä siinä sitten vain kyllästyy ja toteaa että tämä oli nyt tässä ja jos nainen ei pyydä anteeksi käytöstään tai ota ensin yhteyttä niin antaapa sitten olla.
Miellä miehilläkin on ylpeytemme ja jos olet tullut jotenkin loukanneeksi saattaa mies odottaa nyt sinun aloitetta asiassa tai muuten luovuttaa ihan suosiolla kun näkee ettei se siitä sen kummemmaksi muutu jos hän sinut takaisin anelee.
Mykkäkoulut ja ylistäminen on tietyn tyyppistä vallankäyttöä. Etenkin jos sillä vuorotellaan. Olen itse havainnut hyväksi sen, että riidat riidellään loppuun ja saadaan asia johonkin päätökseen, oli se päätös sitten itselle mieluisa tai ei.
Noin siis parisuhteessa. Jos taas esim. töissä tai muussa neutraalimmassa ihmissuhteessa, esim. kavereiden kesken joku alkaa mököttää, annan ajan kulua. Katson, että josko se pukahtaa sitten, kun asiaa on...Itse en tuppaudu silloin puhumaan, mutta en mökötäkään. Puhun, jos mulle puhutaan.
Hyvin vähän mököttäjiä läheisiin kuuluukaan, ei varmaan yhtään tätä nykyä. Suosittelen puhumista, kaikille.
tuli miinus vaikka plussan laitoin :(